Od początku tygodnia druga edycjaAPT Padel Hublot Monaco Master Tower.

To jest okazja do Padel Magazine rozmawiać z Fabrice Pastor, Prezes Zarządu'TRAFNY Padel Okrągły. Poruszono wiele tematów, takich jak obecny turniej, ale także kalendarz na ten sezon czy opinia prezydenta na temat tego, co aktualnie dzieje się na świecie. padel.

„Cel jeden turniej rocznie w Monako”

Kiedy widzisz ramy, w jakich rozgrywane są te zawody, oczywiste jest, że pytanie, które wszyscy sobie zadajemy, brzmi: dlaczego nie organizować co roku turnieju w Monako?

Fabrice Pastor reagować : " Tak, bez wątpienia podpisaliśmy trzy lata z SBM, co prawda jest to trudne dla publiczności bo to mały format ale wierzę, że z tym zdjęciem trudno jest zmienić miejsca...

Głównym celem tego wydarzenia jest oczywiście sprawienie, aby padel tak widoczne, jak to tylko możliwe”.

Danie Windahl Center Court APT MONACO 2022

W kalendarzu toru sprawdzane są również inne prestiżowe destynacje, takie jak Kapsztad, Sewilla, Budapeszt czy nawet Mexico City.

„Chcemy, aby lokalizacje i promotorzy wybrani do turniejów byli unikatowi na świecie, ponieważ znajdujemy się na długiej autostradzie, na której nie widzę zatrzymania”.

„Telewizja zmienia zasady gry”

„Ambicją byłoby transmitowanie meczów tak, aby mogły być oglądane przez tysiące ludzi na całym świecie, a dziś jest to możliwe dzięki naszemu kanałowi APT Padel Wycieczka na Youtube. Oczywiście telewizja bardzo wiele zmienia. Widzieliśmy to w Ameryce Południowej. To był ogromny sukces! Uważam nawet, że mieliśmy najlepszą ocenę na świecie padel do dzisiaj. Prawdę mówiąc musieliśmy przerwać transmisję o godzinie 22:00, bo zaraz potem odbył się mecz rugby „Pumas”, który jest stosunkowo ważny dla Argentyńczyków i nie był transmitowany. Kanał pozwolił nam nadawać do końca konkursu.

A zwłaszcza fakt podpisania umowy z siecią w Ameryce Południowej ma fundamentalne znaczenie dla krajów takich jak Brazylia. Obecnie istnieją inne kanały, które są coraz bardziej zainteresowane APT Padel Trasa koncertowa w Europie, ale na razie będziemy kontynuować transmisję".

„Wszyscy musimy pracować dla sportu”

W ciągu ostatnich trzech miesięcy padel profesjonalista przeżył totalne zamieszanie i wydaje się, że wiele plotek o możliwym zbliżeniu między APT Padel Tour i Międzynarodowa Federacja Padel.

Dwa tygodnie temu Padel Magazine zadał to samo pytanie à Luigi Carraro (Prezydent FIP) w Doha w sprawie tego możliwego stowarzyszenia. Tym razem nadszedł czas Fabrice Pastor aby oświecić nas w tym temacie.

„Nie wiem, bo to Thomas (Johanson) kto się tym zajmuje, bardzo szczerze uważam, że wszyscy musimy pracować dla tego sportu, jeśli to możliwe, iść do przodu razem, ale uważam, że ważna jest integracja wszystkich. Ja to wiem Thomas miał telefon z Katarem, nie chciałem zadawać żadnych pytań, ponieważ jestem w swoim obwodzie. Kiedy decyzje są prawdziwe, dlaczego o tym nie mówić.

„Od FIP zależy, czy wykona swoją pracę”

„To, czego nie powinieneś robić, to ogłaszać rzeczy, które nie zostaną zrobione. Premier padel ogłosił 10 turniejów po 500 000 euro, na razie są tylko trzy, jak sądzę (od redakcji: w tej chwili trzy daty Premier Padel zostały ogłoszone, oprócz turnieju, który odbył się w Doha). Myślę, że zamieszanie było dobre, ponieważ gracze zdali sobie sprawę z wielu rzeczy, ale stowarzyszenia graczy nie powinny narzucać zasad. Miguel Semmler musiał z nami podpisać. Odebrał telefon iw ostatniej chwili się nie popełnił. Nie sądzę, że to wezwanie z WPT...

W APT jesteśmy torem, który ogłosił daty i podwyżki cen, i to wszystko osiągnęliśmy. Nadal pracujemy dla graczy przy rozwoju turniejów juniorów, kobiet itp. i oni nie chcą z nami współpracować. Osobiście uważam, że Międzynarodowa Federacja musi dbać o wszystkich zawodników w sporcie, to od nich zależy wykonanie tej pracy. My w tym przypadku robimy swoje”.

„Inteligentna fuzja lub związek dlaczego nie”

Mówi się, że etapy APT, podobnie jak inne obwody, mogą zostać przejęte przez Premier Padel. Fuzja miałaby miejsce wokół toru katarskiego.

"Fuzja lub inteligentny związek dlaczego nie, już robimy to z Europejska Federacja Padel (FEPA). Nie znajdziesz nikogo, kto powie, że odrzuciłem umowę sportową. Jestem otwarty na każdą możliwość, ale oczywiście w spójnej logice dla padel."

“Fantastyczny kalendarz”

„Budapeszt, ubiegły rok był „Przyszłością”. To był sukces. Dlatego logicznie postanowiliśmy zorganizować z nimi Open w tym wspaniałym mieście Węgier. Otwieramy się więc na Europę Wschodnią, to dla nas bardzo ważne.

W tym roku kalendarz jest fantastyczny. W przyszłym tygodniu ogłosimy, gdzie zostanie rozegrany włoski turniej. Mamy też Portugalię, Madryt, bardzo ważny dla nas krok, ponieważ to tam rozgrywa się Tennis Master 1000, na „Caja Magica”.

W czerwcu poinformujemy o Master Final i miejscu, w którym się on odbędzie. W tej chwili walczą o to dwa miasta z dwóch różnych kontynentów, ale w tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć. Z drugiej strony mogę wam zdradzić, że pracuję nad dwoma dodatkowymi konkursami na ten sezon na kontynentach europejskim i amerykańskim. Jeden byłby Open, a drugi najprawdopodobniej Masters. Idealnym rozwiązaniem dla mnie w tym roku byłoby dotarcie do 17 turniejów plus Master Final".

Juan Tello i Paquito Navarro w turniejach APT?

Rozmawialiśmy z Juanem Tello o przyjeździe i rozegraniu kilku turniejów w Europie oraz z Paquito Navarro, z którym mam doskonałe relacje na zawody w Szwecji.

W tej chwili nie wiemy więcej o tych dyskusjach między graczami a obwodem APT. Padel Tour, ale byłoby szaleństwem zobaczyć te dwa potwory grające turnieje na tym wspaniałym torze.

Obejrzyj pełny wywiad teraz w poniższym filmie.


Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.