Prawdopodobnie go nie znasz, ale pamiętaj jego imię. Ten 17-letni Argentyńczyk ma wszystko, by stać się wielkim. Wydaje się, że jest na dobrej drodze, teraz pozostaje, aby udowodnić to na międzynarodowym torze w tym sezonie.

Tytuły z Meksyku

Mistrzostwa Świata U18 odbyły się w Torreon, a Argentyna była mistrzem. Facundo reprezentował swój naród ze swojego nowego kraju zamieszkania, Meksyku. Dla projektu Mundo PadelFacundo, podobnie jak inni argentyńscy zawodnicy, miał okazję przenieść się na treningi do kraju Azteków.

„To było niesamowite uczucie być mistrzem świata z moim krajem. Nie spodziewałam się tego, to wyjątkowe doświadczenie.”, – wyjaśnia Misiones Online młody Argentyńczyk.

Wybrany również do „Panamericanos”, Facundo mówi o „ogromny zaszczyt dla niego i jego rodziny w reprezentowaniu Argentyny”. Zawody rozgrywane w Tijuanie (Meksyk) zaowocowały również tytułem dla Facundo Lópeza.

Facundo gra od zeszłego sezonu na obwód meksykański, ale jego partner musiał wrócić do Argentyny w połowie roku, pozostawiając go bez kolegi z drużyny do gry przez resztę sezonu. Argentyńczyk zajmuje 6. miejsce w meksykańskim rankingu.

„Wielu Argentyńczyków trenuje w Meksyku. Większość graczy na meksykańskim torze to Argentyńczycy, tacy jak ja., kontynuuje Facundo.

facundo lopez

L 'APT Padel Wycieczka en 2022

„W 2022 chcę zagrać w APT  i podróżować po świecie. Moim marzeniem od dzieciństwa jest granie w Europie.” Gwiazdy wychodzą z oczu tego dzieciaka pełnego marzeń.

„Robię mój przedsezon w Argentynie i pojadę do Paragwaju, a następnie do Buenos Aires na dwa turnieje APT". Facundo López zagra zatem na APT Padel Tour w sezonie, który zapowiada się bardzo konkurencyjnie.

„Moim idolem zawsze był Bela, ale moim obecnym odniesieniem jest raczej Agustin Tapia”. Urodzony w 2004 roku Facundo jest lewicowym graczem o szerokiej palecie ofensywnej. W tym sezonie zobaczymy o wiele więcej w APT Padel Tour, rok wylęgu?

 

Źródło: Misiones Online

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !