FFT chciał osiągnąć uczyć się padel aby poznać jego rozgłos wśród Francuzów, a także wiedzieć, kto uprawia ten sport i jak często. Wyniki są surowe, ale takie są oczekiwane.

Jeśli wydaliśmy bardzo pozytywną opinię na temat ewolucji padel, inni niekoniecznie są tego samego zdania.

Problem z rozgłosem 

„Kiedy rozmawiamy o padel do ludzi pytają cię, na którym akwenie ćwiczysz i jest spokojnie dalekie od bycia znanym wszędzie we Francji. " Nicolas Hervé de Beaulieu, odpowiedzialny za 4PADEL Bordeaux.

Zdaniem niektórych klubów to zdanie ostatecznie ilustruje wyniki badania rozgłosu padel : tylko 19% Francuzów powyżej 18 roku życia zna padel.

Wśród osób w wieku 35-49 lat zna go 26%, natomiast wśród osób w wieku 18-35 lat jest to niespełna jedna czwarta.

Trudny fragment do działania

Wśród tych koneserów padel, tylko 23% uprawiało już ten sport. To głównie osoby w wieku 25-35 lat (46%), które mają przynajmniej jedno dziecko.

Dla osób powyżej 50 roku życia, które znają padeltylko 8% już to ćwiczyło. Ta liczba musi wzrosnąć, ponieważ padel to idealny sport dla seniorów.

Liczby te można wytłumaczyć faktem, że padel nie jest jeszcze sprawiedliwie dostępny na tym terytorium. Coraz więcej klubów pojawia się w całej Francji, aby promować padel.

Niska częstotliwość

Wśród osób, które już ćwiczyły padel45% po prostu „przetestowało” to, robiąc to tylko raz.

36% tych praktykujących gra padel przynajmniej raz w miesiącu, a 13% kilka razy w tygodniu. 

Problem rozgłosu nie może zostać rozwiązany przez kluby, które robią wszystko, co w ich mocy, aby osiągnąć sukces padel.

FFT jest jedną z najbardziej wpływowych federacji na świecie i organizuje wydarzenie o globalnym wpływie (Roland-Garros). Wyniki badania są jasne, a FFT ma delegację padel : Piłka jest na jego boisku.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.