Nauczyciel i członek stowarzyszenia francuskich graczy padel Francuzka Fanny Magnan ma globalną wizję padel którym nie waha się z nami podzielić.

„Pracuj z FFT, aby zoptymalizować warunki graczy”

Padel Magazine : Przede wszystkim, czy możesz przedstawić się naszym czytelnikom?

Fanny Magnan: „Jestem Fanny Magnan, piastuję stanowisko nauczyciela Edukacji Fizyka i Sport (EPS) na poziomie szkoły średniej. Ale to nie wszystko, bo dbam również o rozwój padel w moim klubie w Ceyreste (13600). Obejmuje to: lekcje grupowe, imprezy rozrywkowe, turnieje itp. Jestem również odpowiedzialny za sekcję rekreacyjną stowarzyszenia francuskich graczy padel".

Atrybut alt tego obrazu jest pusty, jego nazwa pliku to Fanny-Magnan-training-473x1024.jpg.

Padel Magazine : Wspomniałeś właśnie o stowarzyszeniu francuskich piłkarzy padel. Krótko mówiąc, na czym polega to skojarzenie?

Fanny Magnan: „To stowarzyszenie polega na promowaniu rozwoju padel we Francji na różnych poziomach: wysoki poziom / młodzież / obwód amatorski. Celem jest spotkanie i omówienie codziennych tematów, takich jak organizacja i zarządzanie turniejami.

Padel Magazine : Czy uważasz, że to skojarzenie będzie sprzyjać bezpośredniemu powiązaniu graczy z graczami? FFT ?

Fanny Magnan: „Oczywiście, ponieważ celem jest tak naprawdę praca z FFT dzięki informacjom zwrotnym od graczy na wszystkich poziomach i proponowanie rozwiązań w celu optymalizacji warunków graczy i ułatwienia organizacji turniejów, aby zgromadzić jak najwięcej osób możliwe ”.

Padel Magazine : Niedawno mieliśmy Jeremy'ego Ritza, który powiedział nam, że jednorodność poziomów w turniejach była jednym z głównych kluczy do rozwoju padel. Jaka jest twoja opinia w tej sprawie?

Fanny Magnan: „Rzeczywiście wydaje mi się ważne, aby każdy mógł znaleźć swoje konto i aby każda kategoria turnieju odpowiadała poziomowi gracza. Po padel jest ofiarą własnego sukcesu, więc z czasem zostanie osiągnięta spójność z rankingami nowych miłośników praktyki! “

Poproszony o rozwój padel w szkole

Padel Magazine : Wracając do Ciebie, powiedziałeś nam, że zadbałeś o rozwój padel Twój klub, sekcja rekreacyjna AJPF, a poza tym jesteś nauczycielem, jak udaje Ci się to wszystko pogodzić?

Fanny Magnan: „To kwestia organizacyjna, nie jestem cały czas dostępny, ale członkowie AJPF o tym wiedzą i na szczęście mam jeszcze trochę czasu na zrobienie wieczornych pokazów wideo, które pozwalają mi dzielić się pomysłami i przybliżać to, co również widzę w swoim codziennym życiu jako amatorski gracz. “

Padel Magazine : Wracając do tego, że jesteś nauczycielem, czy ze swojego punktu widzenia uważasz, że praktyka padel w szkołach podstawowych, kolegiach, liceach to coś do rozważenia w nadchodzących latach?

Fanny Magnan: „Ach, ach, dobre pytanie… Właściwie dwa tygodnie temu poproszono mnie o zasiadanie w szkolnej i uniwersyteckiej komisji tenisowej ligi na rzecz rozwoju padel w środowisku szkolnym. Misja, którą po raz kolejny przyjąłem! “

Padel Magazine : Poza tymi wszystkimi wspomnianymi już projektami, co jeszcze jest dla Ciebie w programie na ten rok 2022?

Fanny Magnan: „W tym roku celem jest dalsze animowanie tego sportu w moim klubie, zorganizowanie P500 Ladies 23 i 24 kwietnia, ponieważ nie mamy ich wielu w tym roku; i dlaczego nie zająć kilku miejsc w tabeli!”

Fanny-Magnan-rewers
Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.