We Francji niewiele osób o nim słyszało Fatuma Mohamed Atchani, gubernator hrabstwa Kwale w Kenii. Brała udział w otwarcie drugiej edycji Pucharu Interkontynentalnego…a nawet mógł zainaugurować tor wraz z Prezydentem regionu, Khattat Yanja.

Mamy okazję przeprowadzić wywiad z tą osobą publiczną na Place du padel w jego kraju.

Odkrycie padel

„Przede wszystkim chcę powiedzieć, że bardzo miło jest uczestniczyć w tak międzynarodowym konkursie padel. To było pierwszy raz grałem padel i naprawdę świetnie się bawiłem. Był to także pierwszy raz, kiedy miałem okazję przyjrzeć się mu z bliska.

Jesteśmy tutaj, w Dakhli i myślę, że jest to coś, co można z łatwością przenieść do Kenii, zwłaszcza do mojego hrabstwa Kwale. To naprawdę dobry sport".

Inauguracja Pucharu Interkontynentalnego

Sport wciąż mało znany w Kenii

„W Kenii le padel jest przedmiotem dyskusji na szeroką skalę. Na przykład w mojej jeździe jest to wciąż bardzo nowe. Możliwość oglądania i grania jest dla mnie naprawdę bardzo interesująca. Więc kiedy wrócę do domu, zabiorę to z powrotem do walizek.

W Kwale nie mamy jeszcze żadnych szlaków. padel. To bardzo ciekawe wyzwanie. niż wprowadzić tę dyscyplinę do domu i chciałbym zainwestować pieniądze w posiadanie sądów.

Myślę le padel może pomóc w turystycezwłaszcza w Kwale. Jest to miejsce, gdzie mamy bardzo piękne słoneczne plaże z białym piaskiem. To sport, który widziałem uprawiany nad morzem".

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.