Federico Chingotto, również o pseudonimie „Super Raton” (Super Mysz) wzięła udział w grze pytań i odpowiedzi z naszym dziennikarzem podczas ekskluzywnego wywiadu dla Padel Magazine.

25-letni Argentyńczyk, który: zakwalifikował się do wielkiego finału du Greenweez Paris Premier Padel Major, zwierzył się naszemu mikrofonowi ze swojego uczucia grania na stadionie tak legendarnym jak Roland-Garros, ale także ze swojego partnerstwa z Juanem Tello.

„Każdego dnia poprawiamy się psychicznie”

„Od pierwszych chwil czułem szczególną siłę na korcie Philippe-Chatrier, oprócz pewnej presji, ponieważ wciąż jest to kort centralny, z coraz większą publicznością. Bardzo się cieszymy, a im więcej dni mijają, tym bardziej czujemy się tu komfortowo.

Nie skorzystałem jeszcze z miasta, bo staram się jak najwięcej odpoczywać i być skupionym, ale kiedy mam trochę czasu, wychodzę na spacer. Poszedłem zobaczyć Wieżę Eiffla.

„Mamy wspaniałych rywali. Wszyscy gracze rozwijają się wraz z upływem dni. Minęło już kilka lat, odkąd spotykamy się na torze, więc wszyscy się znamy, czasami łatwiej jest sobie nawzajem przeszkodzić. Ale powiedziałbym, że najważniejsze jest doświadczenie, które zdobywamy w każdym sezonie. Czuję, że poprawiamy się psychicznie i nadal chcemy dawać z siebie wszystko".

“Zimna uroczystość”

„Możemy wyglądać na zimną, jak na przykład podczas dzisiejszej celebracji naszego zwycięstwa. Oczywiście byliśmy zadowoleni z wyniku spotkania, ale staramy się trzymać kursu. Dla mnie najważniejsza jest poprawa psychiczna, aby w meczu z Gaby Recą, która towarzyszy nam na ławce, udało się ustalić taktykę.

Popularny gracz

„Myślę, że jeśli ludzie lub dzieci mnie lubią, to dlatego, że widzą mnie tak mało jak oni (śmiech). Nie, żarty na bok, to prawda, że ​​słyszę dla mnie dużo zachęty i bardzo się z tego cieszę. Sprawia mi ogromną przyjemność. Wielkie podziękowania dla wszystkich."

"To prawda, że ​​we Włoszech wiele osób dzwoniło do mnie i wykrzykiwało moje imię, nie będę cię okłamywał, fajnie, a od małego chciałem zostać wielkim sportowcem, dlatego robię wszystko, aby dać z siebie wszystko. najlepszy przykład dla wszystkich tych młodych ludzi."

Fede Chingotto Włochy Major Premier Padel 2022

Komplementarna para

„Juan jest bardziej spokojny i powściągliwy niż ja. Jestem wręcz przeciwnie, zawsze się śmieję lub denerwuję ludzi. Z drugiej strony głównym punktem, w którym się uzupełniamy, jest pragnienie, aby zawsze być lepszym, dyscyplina, którą narzucamy sobie na co dzień”.

Jak zwracamy uwagę Argentyńczykowi, bardzo trudno jest nam podejść do Juana Tello, ponieważ na pierwszy rzut oka wydaje się zimny i nieskłonny do dyskusji. Ale na szczęście Federico Chingotto daje nam kilka rad, jak uspokoić „El Gato”.

„Rzeczywiście jest bardzo nieśmiały, ale idź powoli, delikatnie, a otworzy się trochę bardziej”.

Nierozłączna para?

Od 2016 roku, roku ich stowarzyszenia, Federico Chingotto i Juan Tello nie odpuszczają. Para argentyńska jest jedną z tych symbolicznych par ze względu na przyjaźń i lojalność panującą między dwoma mężczyznami. Tak bardzo, że „pasjonaci” mają nadzieję, że zobaczą, jak wspólnie kończą karierę.

„Dogadujemy się naprawdę dobrze, poprawiamy się z każdym dniem, który mija na 20×10 i udaje nam się osiągnąć pewne cele, więc tak, widzę, że kończę karierę z Juanem”.

Pełny wywiad (w języku hiszpańskim) poniżej

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.