„Roger jest zainteresowany padel ale nie ma na to czasu. Może w dniu, w którym przejdzie na emeryturę z tenisa, spróbujemy go sprowadzić na padel. "

Te słowa nagraliśmy je w 2017 roku w ustach Chorwatów Ivan Ljubicic, przyjaciel i trener Rogera Federera. Sam Ljubicic jest fanem padel, którą regularnie praktykuje w Beausoleil, niedaleko Monako, gdzie mieszka.

W rzeczywistości jest jedno spostrzeżenie: Roger Federer, lat 41, ma wszystkie techniczne, fizyczne i psychiczne cechy wymagane, aby zostać niesamowitym piłkarzem. padel. Ale też wszystkie atuty, by być – jeśli zechce – przyszłym ambasadorem tego sportu [pierwszy, który powie „przyszłość Hanouna suisse du padel », blokujemy jego adres URL na tej stronie!].

Urodzony, by dobrze grać padel

Oto pięć powodów, które skłaniają nas do wyobrażenia sobie, że szwajcarska gwiazda, która za kilka dni odchodzi z tenisa, może przekwalifikować się w padel :

Wyjątkowy sportowiec.- Federer wydaje się być urodzonym, aby dobrze grać na piłce, dzięki swojej szybkości ruchu, sile uderzenia, styczności z piłką i swobodzie w siatkówce. padel, jak pisaliśmy w zeszłym roku. Co więcej, Szwajcar jest dobrym graczem deblowym: czy nie zdobył złota olimpijskiego w 2008 roku w Pekinie razem ze Stanem Wawrinką?

Zamiłowanie do zabawy i rywalizacji.- Jeśli "Rodger" kontynuował karierę tenisową do 41 roku życia, to dlatego, że umiał zachować smak i przyjemność z gry. Jest to niezwykle rzadkie u sportowca, którego kariera zawodowa trwa blisko 25 lat. Dobra zabawa podczas gry to w tenisie recepta na długowieczność… a tym bardziej w padel – zabawny sport par excellence.

Federer Padel sen lub rzeczywistość
Czy Federer może zainwestować w? padel, podobnie jak Andy Murray, inny były światowy tenisista nr.

Długie kariery w padel.- Przykłady Fernando Belasteguina (9e świat w wieku 43 lat), Miguel Lamperti (20e prawie 44 lata) czy Carolina Navarro (26e w wieku 46 lat) pokaż to: profesjonalista padel może pozostać konkurencyjny na najwyższym poziomie dłużej niż tenisista. Wyjątkowa długowieczność Federera w tenisie, połączona z rzadkimi naturalnymi cechami i doskonałym przygotowaniem fizycznym (podpisany Pierre Paganini), potencjalnie obiecuje mu dobre lata w sporcie takim jak padel, mniej wymagająca, bo grana w deblu i mniej wyczerpująca niż tenis.

Drużyna marzeń Belasteguina / Federera dla Wilsona?

Waga Wilsona.- Tak jak był lojalny wobec swoich trenerów i trenera fizycznego, Federer był taki przez całą swoją karierę w Rakiety śnieżne Wilson. Wraz z przejściem Szwajcara na emeryturę, amerykański producent sprzętu traci w ten sposób swojego najlepszego „sprzedawcę” rakiet wszech czasów. Wilson, który stawia duże na padel, z pewnością powitałby stworzenie wymarzonego zespołu ambasadorów składającego się z „Beli” i „Rodgera”!

Opracuj padel po szwajcarsku.- Rekonwersja Rogera Federera w padel może sobie wyobrazić siebie jako gracza, ale także jako inwestora: w Szwajcarii jest naprawdę wiele do zrobienia, aby rozwinąć praktykę. Jak napisaliśmy to niedawno, kraj ma obecnie tylko sto utworów, ale potencjał jest znaczny na nadchodzące lata. Roger Federer ma całą charyzmę i siłę finansową potrzebną do wsparcia eksplozji padel na ziemiach szwajcarskich.

Oczywiście fani Federera i padel chciałby, aby Szwajcarzy zwrócili się ku tej dyscyplinie i przyczynili się do jej globalnego rozwoju. Ale oczywiście to do niego należy podjęcie tej decyzji. A może woli uprawiać... paddleboarding na Jeziorze Zuryskim ze swoimi dziećmi.

Jerome Arnoux Journliaste

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.

Tagi