Hiszpańska Federacja padel stara się znaleźć rozwiązania w celu rozwoju padel dla paraplegików. Zaczęła od sponsorowania niepełnosprawnego zawodnika. Od teraz University of Loyola zachęca do instalacji padel w Narodowym Szpitalu Paraplegii.

Projekt narodził się z sojuszu między hiszpańską federacją Padel, inicjatywa Sponsoruje Sportowca (poprzez swoją fundację) oraz grupę studentów z Loyola University, którzy zmierzyli się z tą ideą w jednej ze swoich prac na temat odpowiedzialności społecznej Mistrza Zarządzania Sportem.

„To jeden z projektów, które uwzględniliśmy w planie działania, który zdefiniowaliśmy przy tworzeniu Strefy de Padel Przystosowany do VET dwa miesiące temu i bajeczny splot inicjatyw sprawi, że będzie to możliwe ”– wyjaśnił prezes Hiszpańskiej Federacji Padel, Ramón Morcillo. Cieszy się, że zakład federacji znalazł taką linię współpracy z różnymi podmiotami, które są zaangażowane w tę inicjatywę.

Dla dyrektora FEP i odpowiedzialnego za Padel Zaadaptowany, Carlos Rodriguez, to wspaniała wiadomość dla ludzkiego życia i adaptowanego sportu. Konkretnie, "wielu pacjentów doświadczy tej sportowej modalności podczas pobytu w szpitalu, a to pozwoli im ją ćwiczyć po powrocie do domu”powiedział lider. Podkreśla wielkie przyjęcie inicjatywy w kolektywie graczy padel na wózku inwalidzkim.

Tym samym pierwszy pas startowy zostanie zainstalowany w bieżącym roku finansowym 2021. padel tego prestiżowego ośrodka zdrowia. Łączy on inne obiekty sportowe, takie jak kort tenisowy.

Placówka ta poszerzy ofertę sprzętu sportowego w Narodowym Szpitalu Paraplegicznym. Który, dla swojego dyrektora generalnego, Sagrario Azuela, ma na celu poprawę opieki nad pacjentem. "Wszyscy wiemy, że sport ogólnie przyczynia się do poprawy zdrowia, samopoczucia, niezależności i zdolności adaptacyjnych. Są to wszystkie istotne elementy dla osób niepełnosprawnych ”.

 

Źródło: FEP

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.