Niektórzy powiedzą, że robimy za dużo. Może. Ale Fernando Belasteguin nie jest graczem jak inni. On, rekordzista wygranych turniejów, który przez 16 lat pozostał na pierwszym miejscu na świecie, nadal sprawia, że ​​marzymy.

Fani wierzyli, że kilka miesięcy temu spada, a jednak po raz kolejny pokazuje, że można na niego liczyć na najwyższym poziomie.

Intensywne emocje

Tutaj jest w finale Mendoza Premier Padel obok swojego partnera, młodego Arturo Coello, lat 20, który właśnie wychodzi na jaw.

Będziemy mieli mnóstwo czasu, aby porozmawiać o tym młodym hiszpańskim cudownym dziecku, zdolnym do osłabienia powtarzających się ofensyw Paquito Navarro. Ale tutaj porozmawiamy i porozmawiamy ponownie o Fernando Belasteguinie.

Prawdziwy bóg mieszkający w Argentynie, jest pełen ponad 11.000 XNUMX widzów pozyskał dla swojej sprawy.

Możemy odczytać silne, a może nawet szczególne emocje, kiedy przeżył wszystko. Czasami rozmawiamy z nim o jego końcu. Nie ukrywa, że ​​jego lata zaliczane są do elity padel światowy. Pracuje, aby przeżyć te chwile i oczywiście ma nadzieję, że fizyczne usterki zostawią go w spokoju.

FERNANDO BELASTEGUIN

Ale ta praca nad sobą i ten wybór, aby zachować siebie, aby grać jak najdłużej, faktycznie rozpoczął w 2015 roku. Chociaż był na pierwszym miejscu na świecie obok Juana Martina Diaza, dokonał ery wyboru, która nie zawsze była rozumiana: oddzielone od Juana Martina Diaza, innej wielkiej ikony naszego sportu.

Byli tak blisko od tylu lat. Fani nie rozumieją. Oczywiste jest, że wybór niekoniecznie jest wspólny.

WYBÓR, KTÓRY pozwala mu tam być

W ekskluzywnym wywiadzie dla Padel MagazineBela w końcu opowiada nam o przyczynie, dla której zmusił go do zakończenia duetu z JMD. Było to w 2015 roku:

Byliśmy światowymi numerami jeden i chciałem, aby przygoda zakończyła się w najlepszy możliwy sposób z Juanem Martinem Diazem i aby uniknąć rozstania się w złym tonie, jak to się dzieje na torze, gdy coś pójdzie nie tak.

Myślę, że nasza rozłąka poszła w najlepszy sposób, odkąd skończyliśmy razem na pierwszym miejscu na świecie.

Zasadniczo ta separacja była pożądana z jakiegoś powodu: myślę, że fizycznie nie mogłem już pokryć tak dużego terenu. Z JMD moim zdaniem zajęło mi zbyt dużo miejsca. I bałem się o swoją sylwetkę. Czy mógłby podążać?

Ten wybór może być źle zrozumiany. Ale jest jasna logika: chcę grać jak najdłużej.

Granie po prawej stronie z Tapią jest zgodne z tą samą logiką, mimo że znów jestem graczem po lewej.

Fernando Belasteguin

Po Tapii, Sanyo. Co za młodzi gracze! I wreszcie, dzisiaj Bela wylądowała z objawieniem z 2021 r., hiszpańskim samorodkiem Arturo Coello. Prąd płynie. I każdy przynosi drugiemu to, czego potrzebuje.

Bela, doświadczenie, niezawodny umysł i fakt, że potrafisz wysublimować swojego partnera. Wreszcie Coello, słynna okładka, której Bela potrzebowała, aby trwać i kontynuować przygodę wśród najlepszych graczy na świecie.

Coello Belasteguin

Bela, niesamowicie inteligentny gracz, który ewoluował, by przetrwać. Nie zawsze było łatwo, ale dzisiaj on tam jest; czasami mamy wrażenie, że odkrywa lub odkrywa na nowo zwycięstwa, finały... Publiczność odpowiada, jest obecna i niesie go. I wciąż mamy nadzieję przez bardzo długi czas!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.