Juan Martin Diaz i Fernando Belasteguin: historia miłosna, która trwała 13 lat. JMD i Bela wygrali to wszystko razem. A jednak para, siedząca na pierwszym miejscu na świecie, postanowiła w 2015 roku rozstać się.

Rzadka sytuacja. Siedem lat po tym rozstaniu staramy się zrozumieć odbicie tych dwóch graczy, którzy zaznaczyli padel profesjonalny.

Decyzja pochodzi głównie od Bela

Z punktu widzenia obu graczy, być może istniała potrzeba przewidzenia możliwego konfliktu, a zatem oddzielenia się, zanim coś pójdzie nie tak. To właśnie czuliśmy poprzez interwencje dwóch graczy w tamtym czasie.

Mniej wiadomo jednak, że po stronie Beli był inny powód: potrzeba zachowania siebie, aby przetrwać. Rzeczywiście, Fernando mówi nam w swojej książce, że chciał zmienić partnerów, aby mieć po swojej stronie kolegę z drużyny zdolnego do pokonania większej ilości terenu. Gra z Juanem Martinem Diazem może w końcu stać się zbyt fizyczna i zwiększyć ryzyko kontuzji gracza, który już doświadczył różnych błędów.

Zużycie: czynnik wyzwalający

Zarówno dla Beli, jak i JMD, wspólne granie przez 13 lat zmęczyło ich. Nie chcieli skończyć źle. W tej kwestii panował pewien konsensus: lepiej rozstać się teraz dobrze niż później.

Historia zaczęła się tak dobrze. W 2001 roku był to Juan Martin Diaz, ówczesny szef padel na całym świecie obok Bebe Auguste, która zwróciła się do młodego Fernando Belasteguina z propozycją współpracy. Bela najwyraźniej skorzystała z okazji.

Bela i JMD obalają plotki

Bela i JMD spędzą zatem razem 13 lat na czele padel światowy. Ci dwaj bardzo wymagający zawodnicy ze swoim partnerem, ale przede wszystkim ze sobą, często wydawali się być na skraju rozstania. Plotki wielokrotnie obwieszczały koniec ich stowarzyszenia. Jednak ci dwaj konkurenci zawsze wiedzieli, jak wydobyć z siebie to, co najlepsze i iść w tym samym kierunku.

Po ich separacji Juan Martin Diaz będzie kontynuował współpracę z Juani Mieres, podczas gdy Fernando Belasteguin połączy siły z innym południowcem: potężnym Pablo Limą, na kolejne trzy lata dominacji.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.