Padel Magazine - Fernando Belasteguin, światowy padel ze swoim partnerem Juanem Martinem Diazem pozwala nam dowiedzieć się o nim trochę więcej ...

Padel Magazine : Bela, jesteś wiodącym na świecie graczem padel, ale nie zawsze tak było. Czy możesz nam wyjaśnić, jak poszedłeś na padel?

Fernando Belasteguin: Wszystko zaczęło się w 1990 w Argentynie, byłem piłkarzem w interesującej kategorii i klubem piłkarskim, w którym zbudowałem korty do gry w padla. Wszystko poszło dość szybko, odkąd 5 lata później zacząłem w profesjonalnym świecie padel. Dla małej anegdoty odkrył mnie ojciec Matiasa Diasa (zawodowca wiosła).

Padel Magazine : To Matias dias musi być teraz szczęśliwy ... We Francji padel rośnie coraz bardziej, ale pochodzą głównie z tenisa, czy uważasz, że to dobrze?

Fernando Belasteguin: Pochodzę z piłki nożnej, a zawodnicy, którzy przybywają do świata padla, są specjalistami od padla. Ale tak, jest miejsce dla wszystkich. Aby zostać profesjonalnym padelem, nie ma tajemnicy, pracuj ogromnie ...

Padel Magazine : Rok nie skończył się tak dobrze, oczywiście, że utrata niezwyciężoności jest zranieniem? Czy mogłaby zagrać rolę w roku 2014?

Fernando Belasteguin: Ta kontuzja jest na wysokości kostki, nie jest nowa i ciągnę ją już od dłuższego czasu. Przegapiłem kilka tygodni odpoczynku, a wakacje usuną kontuzję, aby ponownie rozpocząć nowy sezon. Powinienem być zdrowy Jak widzieliśmy, jeśli nie mamy 100% tam, konkurencja jest. Mamy nadzieję, że będziemy mieć wspaniały sezon 2014 bez kontuzji.

Padel Magazine : Znamy się od kilku lat dzięki klubowi Pyramids, czy pozwoliło ci to grać więcej we Francji i być może znasz niektórych graczy?

Fernando Belasteguin: Tak, rzeczywiście były Piramidy, ale niestety nie otrzymałem nowej prośby. Szkoda. Twój magazyn pokazuje, że we Francji zainteresowanie padelem jest bardzo dobre. Mamy turnieje w Portugalii i Argentynie, Francja może być kolejnym krokiem w nadchodzących latach.

Padel Magazine : Wiadomość do wysłania do czytelników Padel Magazine ?

Fernando Belasteguin: To sport przeznaczony dla wszystkich, którzy dobrze się bawią, więc przetestuj go, a zrozumiesz.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.