Jeśli w zeszłym sezonie, pierwszym pod okiem FFT, kluby i zawodnicy z południa Francji byli zaskoczeni dynamiką i responsywnością nowicjuszy, zwłaszcza Lyonnais, to jest to prawdziwa „wojna” (przyjazna od sport), że będą prowadzić w tym sezonie, aby odzyskać swoje miejsca w czołówce rankingów w tym sezonie. I trzeba przyznać, że podczas dwóch bitew, męskiej i żeńskiej, zimowego turnieju Padel Club de Lyon w okopach Padel Centralny Lyon, południe wygrane przez KO!

Po pierwsze, 16 i 17 w styczniu zeszłego roku to męska armada; Generał Jérôme Ferrandez (i jego porucznik Kévin Fouquet) panujący mistrz Europy i wicemistrz Francji, prowadzący do obowiązującego lądowania! W ślad za nimi starsi oficerowie Laurent Boulade / Michael Kuzaj, Jeremy Ritz / Maxime Moreau, Pier Gauthier / Mathieu Barrot, Lionel Vinceguerra / Julien Otami i Aurelian Grandmont / Gilles David wyrazili garść lokalnego oporu.

Zmniejszony przez dezercje na ranach przed walką ich liczby 1 i 2 (Justin Lopes, Johan Bergeron), ale także zawsze budzącego grozę „el Blanco” (serge Reisinger), lokalnym batalionem dowodzili Simon Desliens i Pierre Etienne Morillon. Od fazy grupowej bombardowania na południu wyrządzają wiele szkód: większość sił Lyonnaises jest zdziesiątkowana. Jednak Arnaud Taboni / Romain Dubost Chavrier, David Miotto / Jean Yves Levrat, Clément Arcangelli / Alexandre Perilhon i Arnaud Chaffanjon / Laurent Bériard padają pod niepowstrzymanymi atakami południowej Padeli,

Tylko Jérôme Xambeu / Thomas Clément i liderzy Desliens / Morillon są na ¼ finału. Pierwszy zostanie zimno wykonany przez Ritza / Moreau, podczas gdy drugi będzie walczył do ostatniego punktu superwizji, zanim zrezygnuje z broni przeciwko Gauthierowi / Barrotowi.

Dlatego po bratobójczych pojedynkach Ferrandez / Fouquet wygra zwycięzcę późnego i skróconego finału po kontuzji Michaela Kusaja, naznaczonej intensywnością poprzednich walk.

Jeśli siła uderzeniowa doświadczonych par z południa jest oczywista, nie ma wątpliwości, że fajerwerki Lyonnais, tym razem w pełni, będą chętne do udowodnienia swojej wartości w kolejnych starciach. Biorąc pod uwagę entuzjazm dla tego turnieju (zarejestrowane 32 pary) dynamizm istniejących klubów (mistrz Padel Lyonnais, Foire de Lyon), projektów, które dochodzą do skutku (St Priest, TCM5) i tych w ciąży (duży kryty klub w East Lyonnais), zaległości infrastrukturalne i doświadczenie się zamykają, a jeśli południe wygrało bitwę, Lyonnais nie przegrali wojny!

Jérôme Bécasset i Jean-Marc Hériard

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazyn. Ofensywny na wszystkie tematy świata padla, do wielu tematów powraca z zawsze świadomym okiem.