Jeśli w ubiegłym sezonie, pierwszym pod okiem FFT, kluby i zawodnicy z południowej Francji byli zaskoczeni dynamiką i reakcją przybyszów, w tym Lyonnais, to prawdziwa „wojna” (przyjazna od czasu sportowe), które poprowadzą w tym sezonie, aby znaleźć swoje miejsca na szczycie rankingu w tym sezonie. I należy zauważyć, że podczas dwóch bitew, męskiej i żeńskiej, zimowego turnieju Padel Club de Lyon w okopach Padel Central Lyon, Południe wygrał KO!

Po pierwsze, 16 i 17 w styczniu zeszłego roku to męska armada; Generał Jérôme Ferrandez (i jego porucznik Kévin Fouquet) panujący mistrz Europy i wicemistrz Francji, prowadzący do obowiązującego lądowania! W ślad za nimi starsi oficerowie Laurent Boulade / Michael Kuzaj, Jeremy Ritz / Maxime Moreau, Pier Gauthier / Mathieu Barrot, Lionel Vinceguerra / Julien Otami i Aurelian Grandmont / Gilles David wyrazili garść lokalnego oporu.

Zmniejszony przez dezercje na ranach przed walką ich liczby 1 i 2 (Justin Lopes, Johan Bergeron), ale także zawsze budzącego grozę „el Blanco” (serge Reisinger), lokalnym batalionem dowodzili Simon Desliens i Pierre Etienne Morillon. Od fazy grupowej bombardowania na południu wyrządzają wiele szkód: większość sił Lyonnaises jest zdziesiątkowana. Jednak Arnaud Taboni / Romain Dubost Chavrier, David Miotto / Jean Yves Levrat, Clément Arcangelli / Alexandre Perilhon i Arnaud Chaffanjon / Laurent Bériard padają pod niepowstrzymanymi atakami południowej Padeli,

Tylko Jérôme Xambeu / Thomas Clément i liderzy Desliens / Morillon są na ¼ finału. Pierwszy zostanie zimno wykonany przez Ritza / Moreau, podczas gdy drugi będzie walczył do ostatniego punktu superwizji, zanim zrezygnuje z broni przeciwko Gauthierowi / Barrotowi.

Dlatego po bratobójczych pojedynkach Ferrandez / Fouquet wygra zwycięzcę późnego i skróconego finału po kontuzji Michaela Kusaja, naznaczonej intensywnością poprzednich walk.

Jeśli siła doświadczonych par południa jest oczywista, nie ma wątpliwości, że artyści Lyonnais, ukończeni tym razem, będą mieli serce, by udowodnić swoją wartość w kolejnych starciach. Biorąc pod uwagę entuzjazm dla tego turnieju (pary zarejestrowane 32) dynamikę istniejących klubów (Master Padel Lyonnais, Lyon Fair), projekty, które się urzeczywistniają (St Priest, TCM5) i projekty w przygotowaniu (duży klub halowy na świecie). „Est Lyonnais”), opóźnienie w zakresie infrastruktury i wypełnienia doświadczenia, a jeśli Południe wygra bitwę, Lyonnais przegra wojnę!

Jérôme Bécasset i Jean-Marc Hériard

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.