W dokumencie PRZEWODNIK PRAKTYCZNY PLAN 5 SPRZĘT ZBLIŻENIOWYCH, Krajowe Stowarzyszenie Urzędników Wybranych odpowiedzialnych za sport (ANDES) i FFT opracowują plan padel.

Olimpiada: dobrodziejstwo dla sportu

Frédéric SANAUR, dyrektor generalny ANDES, spogląda wstecz na ambicje i projekty do 2024 roku:

Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Paryżu 2024, organizowane w naszym kraju za niespełna trzy lata, postawią sport, jego zalety i wartości w centrum uwagi. Igrzyska będą działać na rzecz poprawy miejsca sportu w naszym społeczeństwie.

Ten ambitny i bezprecedensowy program (budżet prawie 200 milionów euro) powinien umożliwić nam do 2024 roku towarzyszyć i wspierać projekty tworzenia lub rehabilitacji 5 lokalnych obiektów sportowych we Francji kontynentalnej i za granicą. Przekwalifikowanie lokali na dojo „solidarnościowe”, hale sportów walki lub boksu, stworzenie platform multisportowych (stadiony miejskie), boisk do koszykówki 000×3 oraz padel, skateparki, mobilne baseny…

„Ambitna strategia”

We Francji padel kwitnie od początku XXI wieku, a liczba praktyków stale rośnie od czasu uzyskania przez FFT delegacji ministerialnej w 2000 roku.

FFT pragnie bardziej niż kiedykolwiek rozwijać tę kwitnącą praktykę za pośrednictwem swoich stowarzyszonych i autoryzowanych klubów.

  • 1 utworów do tej pory,
  • ponad 410 klubów z padel,
  • 18 000 sklasyfikowanych,

Federalna Strategia dla padel jest ambitny: komunikacja, cyfryzacja, organizacja międzynarodowego turnieju w Roland-Garros, rozwój międzynarodowych turniejów we Francji, wdrożenie TFP (Monitorat Padel), z Padel Szkoła i uniwersytet, konkursy…

Cele: 2024: 600 klubów – podwojenie tras: 2 tras do końca 000 r.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.