FFT Padel Tour 2019 zadebiutował w ten weekend. I nie jest to żadna niespodzianka, ziarno 1 tabeli Léa Godallier / Mélissa Martin, która wygrywa ten pierwszy krok 4PADEL Valenciennes.

Piękne zwycięstwo i piękny damski stół. Para Godallier / Martin udało się zemścić na Vo / Feaugas przed pokonaniem w finałowym Meites / Ligi.

Piękni mistrzowie i piękna rywalizacja, której celem jest również pomoc w rozwoju padla. A w środku tych wszystkich pozytywnych uwag cofniemy się jednak od turnieju kobiet.

Po pierwsze, po pierwsze, mieliśmy tylko pary 15 dla tego P2000, podczas gdy FFT polegało przynajmniej na parach 16 kobiet. Brak faz kurczaka i par 15 w tablicy 16. Szkoda?

Kolejny element, Laura Clergue, Jessica Ginier i Alix Collombon, byli nieobecni w turnieju. Mamy nadzieję zobaczyć je w przyszłym miesiącu na teście Esprit Padel w Lyonie.

Nieobecni zawsze się przekręcali. Ale prawdą jest również to, że odbył się etap World Padel Tour równolegle i turnieje hiszpańskie, które zmusiły naszych francuskich graczy grających w Hiszpanii do pozostania tam.

Możemy również pomyśleć o Géraldine Sorel, członku francuskiej drużyny w 2018 lub Virginie Pironneau ... Niektórzy zawodnicy, którzy opuścili ten turniej.

o

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.