W bezprecedensowym finale, który przeciwstawił się parom Vivesa/Auradou à Anuluj/Guichard, ostatecznie jest pierwszym, który pokona swoich przeciwników i wygra to FFT Padel Tour z Perpignan.

Już od pierwszego seta tego meczu mogliśmy zobaczyć, do czego będziemy dziś uprawnieni: przeciwieństwo stylów i znacząco odmienne wybory taktyczne. Podczas gdy para Vives/Auradou stawiała na silną agresywność i dążyła do ciągłego ataku poprzez mnożenie smeczów, para Anuluj/Guichard była bardziej skoncentrowana na defensywnym aspekcie gry i raczej chciała być solidna, jednocześnie zmuszając przeciwników do wina.

Ale to agresywność Yanna i Manuela w tym stosunkowo „zamkniętym” meczu z kilkoma przerwami. W rzeczywistości para Vivesa/Auradou wygrywa w 1h31 meczu: 6-3 4-6 6-3 i po raz pierwszy umieścić jego nazwę na liście nagród dla P2000.