Z wyjątkiem trzęsienia ziemi, kluby tenisowe, padel i tenis plażowy na zewnątrz można uspokoić: 28 listopada będą mogli ponownie powitać praktykujących zgodnie z zasadami ustalonymi przez rząd.

Wiele klubów już zorganizowało komunikację w sprawie ponownego otwarcia, ku uciesze graczy.

Jednakże, niektórzy zawodnicy i kluby nadal wątpią i wierzymy, że musimy zachować ostrożność w odniesieniu do kolejnych zapowiedzi prezesa Francuskiej Federacji Tenisowej Bernarda Giudicelliego i komunikatu prasowego Francuskiej Federacji Tenisowej.

Wątpliwości, które zadziwiają Prezes FFT: „Gdzie jest rozmycie?„W odpowiedzi na użytkownika w sieciach społecznościowych.

Skąd ta wątpliwość? Postaramy się wziąć wszystkie elementy.

Odtwórz ponownie o padel, tenis, plaża od 28 listopada: OK!

Dowiedzieliśmy się o tym po interwencji Prezydenta Rzeczypospolitej we wtorek, a następnie premiera w czwartek tenis był oficjalnie sportem, który mógł zostać wznowiony w najbliższą sobotę, ale to musiał szanować zasady 3h i 20km od domu.

Z drugiej strony pozostawały wątpliwości co do możliwości gry w tenisa deblowego, a zwłaszcza tenisa. padel i odkryty tenis plażowy.

Dobra wiadomość przyszła bezpośrednio od prezesa FFT za pośrednictwem jego konta na Facebooku:

Od początku obecnego kryzysu niestrudzenie niosę do Waszych usług przesłanie o gwarancjach zdrowotnych, jakie nasze kluby oferują uprawianiu tenisa, Padel oraz plażę na zewnętrznych lub wewnętrznych kortach dla dorosłych lub nieletnich.

Dziękuję rządowi za wysłuchanie tej wiadomości.

Od soboty, na warunkach określonych przez Prezesa Rady Ministrów i protokołem ochrony zdrowia, który przekazaliśmy Ministerstwu Sportu, Twoi młodzi i dorośli członkowie będą mogli wrócić do klubu, aby zagrać w tenisa na świeżym powietrzu, padel i na plaży. Nasi nauczyciele DE, mocno dotknięci, w końcu będą mogli wznowić swoją wiodącą rolę w naszym życiu zrzeszającym się i sportowym. Cieszę się z ich i dla nich.

FFT opublikuje protokół na stronie internetowej FFT.FR

W związku z tym łatwo zrozumieć, że wznowienie nastąpi dla wszystkich tych sportów indywidualnie lub w grze podwójnej.

Ale dodatkowo to ogłoszenie jest skierowane zarówno do dorosłych, jak i do młodzieży.

Ponadto prezes FFT powtarza:

Wznowienie zajęć na kortach i terenach plenerowych (boiska i podwórka zewnętrzne), dla dzieci i dorosłych (pojedyncze, podwójne, lekcje indywidualne, lekcje grupowe, szkoła tenisa).

Podsumowując:

Gdzie jest rozmycie? 

Nie ma zatem wątpliwości: tenis i sporty związane z FFT zostaną wznowione dla młodzieży i dorosłych zarówno w grze pojedynczej, jak i deblowej od 28 listopada.

Wznowienie zajęć grupowych, szkółek tenisa?

O ile prezes FFT nie popełni błędu, którego nie można sobie wyobrazić: TAK, kluby będą mogły oferować lekcje indywidualne i grupowe. 

Wznowienie zajęć (…) dla dzieci i dorosłych (zajęcia pojedyncze, podwójne, zajęcia indywidualne, zajęcia grupowe, szkoła tenisa).

Protokół zdrowotny, na który czekamy, powinien określać sposób organizacji tych kursów oraz limit kursów grupowych

Szkoły tenisa również będą mogły wznowić. Więc wyobrażamy sobie, że szkoły padel również. Ale również tutaj protokół zdrowotny wyjaśni modalności.

Nasi nauczyciele DE, mocno dotknięci, w końcu będą mogli wznowić swoją wiodącą rolę w naszym życiu zrzeszającym się i sportowym. Cieszę się z ich i dla nich.

Ponowne otwarcie pól półkrytych czy dziedzińców?

Tam też, nawet jeśli rząd pozostawał niejasny w tej sprawie, prezes FFT pozwolił nam dowiedzieć się więcej o możliwości gry w tenisa, padel lub częściowo kryty tenis plażowy.

Rzeczywiście, będziemy mieli „wznowienie działalności na kortach i boiskach plenerowych (kortach i boiskach zewnętrznych i pod dziedzińcami)”.

Dlatego wiele klubów padel którzy posiadają ziemię padel pół-wewnętrzna może otworzyć ją dla praktykujących.

Kryty kort tenisowy i padel ?

Dla nikogo nie jest to tajemnicą i spodziewała się tego cała społeczność: konstrukcje wewnętrzne będą musiały pozostać zamknięte. W przypadku klubów halowych odbiór jest nieuchronnie bardzo trudny, ponieważ nadal będziemy musieli czekać.

A priori, kryte kluby powinny zostać ponownie otwarte w styczniu przyszłego roku. Ale do tego czasu sytuacja może się zmienić.

W obliczu rozczarowania niektórych ludzi i klubów halowych Bernard Giudicelli odpowiedział:

Rozumiem i podzielam rozczarowanie tych, którzy żyją w ostrzejszym klimacie, ale mam nadzieję, że zrozumieją, że nie mogliśmy odmówić możliwości powrotu na zewnątrz przy takiej pogodzie. Zapewniam ich, że jestem zdeterminowany, aby jak najszybciej uzyskać bieżące wyleczenie. 

Wznowienie turniejów padel ?

Wznowienie turniejów padel nie jest w ogóle planowane w tej chwili. Rząd dał jasno do zrozumienia, że ​​kryzys zdrowotny jest nadal aktualny. Dlatego musimy zachować dużą ostrożność.

Tutaj również prezes FFT powrócił do możliwości wznowienia turniejów:

Jeszcze nie, najpierw musimy ponownie otworzyć kluby.  

Logiczna odpowiedź, zwłaszcza gdy wiemy, że nie było wcale oczywiste, aby zobaczyć sukces FFT w zakresie ponownego otwarcia klubów tenisowych, padel i tenis plażowy.

FFT formalizuje wznowienie tenisa i związanych z nim sportów

Na swojej stronie internetowej Francuska Federacja Tenisowa jest bardzo jasna:

FFT z zadowoleniem przyjmuje zapowiedzi premiera zezwalające wznowienie gry w tenisa i dyscyplin pokrewnych na świeżym powietrzu, jako część odpowiedniego protokołu zdrowotnego, od w tę sobotę 28 listopada dla nieletnich, ale także dla dorosłych, w promieniu 20 km i w wyznaczonym czasie 3 godzin.

Dlatego konstrukcje sportowe, które oferują zajęcia tenisowe na świeżym powietrzu, padel i tenis plażowy mogą otworzyć swoje podwoje dla praktykujących w promieniu 20 km i przez 3 godziny.

Po tych komentarzach wszyscy powinniśmy być uspokojeni co do wznowienia sportów reprezentowanych przez FFT.

Ponadto Bernard Giudicelli wyjaśnia swoją satysfakcję:

Od tygodnia z całą Federacją walczę o nasz sport, o kluby i ich nauczycieli i tym zapowiedzią chciałem się podzielić ze wszystkimi, którzy na to czekali. Cieszę się z tych, którzy są. Bądźmy sportem!

Czy powinniśmy zatem wątpić w słowa FFT i jego przewodniczącego? Przyszłość przemówi bez względu na to, co wydarzy się bardzo szybko.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.