Po turnieju Beausoleil zatwierdzonym przez FFT, to Real Padel Club zaproponował w zeszły weekend swój pierwszy usankcjonowany turniej. Składał się z kategorii 2: kategoria ekspertów złożona z najlepszych francuskich drużyn oraz kategoria potwierdzona, której nie pozostawiono Hiszpanom, którzy pokazali, że poza ich granicami byli w stanie pokazać piękne rzeczy ,

Reca and Pastor: Wielcy zwycięzcy

Ten turniej miał szczególny smak, ponieważ zaproponowano go w głównym losowaniu, Argentine Gaby Reca (numer 7 World) związany z Monegasque Fabrice Pastor (były najlepszy świat 100 i właściciel przyszłego mistrza padel w Monte Carlo we wrześniu przyszłego września )

Przybywając do Real Padel, para argentyńsko-monegaska wyraźnie postanowiła wstrząsnąć hegemonią słynnej francuskiej pary złożonej z Robina Hazizy i Jeremy'ego Scateny.

Ale pierwszą parą, która się martwiła, byli niefortunni półfinaliści mistrza Padel France, Kevin i Patrick Fouquet, którzy pamiętali, że przegapili punkt meczowy z przyszłymi zwycięzcami turnieju Jeremy Ritz i Morganem Mannarino.

Gdy byliśmy tylko w fazie basenowej, Pastor i Reca zmierzyli się z rodziną Fouquet, jedną z najlepszych francuskich par. Mecz był obrzydliwy. W super-tie-breaku francuska para miała aż 5-a, aby zamknąć piłki ... Na próżno. Pastor / Reca miał tę zaletę, że trzymał się końca i unikał porażki, która mogła podważyć ich morale do końca turnieju. To zwycięstwo miało odwrotny skutek, zwiększając je i doprowadzając do finału.

Jest pewne, że w przypadku pary kannoise jest to porażka trudna do zrealizowania po tym, jak ta piłka meczowa nie trafiła 2 kilka tygodni temu. To bezpieczny zakład, że zobaczymy ich wkrótce, aby ożywić, ponieważ mają wszystko do końca.

W drugiej kury Scatena / Haziza nie ominęła tak wiele. Mieli szczególnie zacięty mecz, aby zagrać z Jérémy Ritz i Jérémy Campos (który pochodził z Club de Sannois pod Paryżem).

Ale bez niespodzianki w końcu widzieliśmy w finałowej grupie wielokrotnych mistrzów Francji przeciwko parze argentyńsko-monegaskiej. Od pierwszego setu Jeremy Scatena postanowił pokazać, kto jest szefem, zbierając strzępy, których on sam w tajemnicy. Robin Haziza, zawsze obecny w gorących momentach w swojej małej grze, miał wiele problemów po drugiej stronie. Francuzi logicznie wygrali pierwszy set (6 / 4).

Logicznie rzecz biorąc, Reca / Pastor pokazał, że ma więcej niż jedną sztuczkę w swojej torbie. To był pierwszy Pastor Fabrice, który z kolei wysłał kilka ciosów, aby uspokoić żar lokalnej pary. Ale francuska para nie złamała się pomimo utraty drugiego zestawu (6 / 4). Właśnie wtedy wielki mistrz postanowił przyspieszyć, coraz częściej interweniując w grę.

Super remis, ponieważ brak reklam nie jest gustem numer 7 na całym świecie, który dał znać naszym mikrofonom, Musieliśmy jednak wykonać tę pracę, a para odwiedzająca to zrobiła, zdobywając w końcu punkty 10 na 6.

Lyon sprawia, że ​​mówi proszek

Para z Morillon / Bergeron, Francja, podjęła wielką walkę, wygrywając kategorię 2 po meczu maratonu z braćmi Cohen w ćwierćfinałach (4 / 6 7 / 6 10 / 8). Potem: Wyglądało na to, że szła po wodzie.

W obliczu Lerrant / Penet, Lyon nie pozwolił parze oddychać Miło, aby spowodować poważną porażkę (6 / 0 6 / 0). Przeciwko Pequery, obiecującemu nowemu graczowi padel i słynnemu Michelowi Labory'emu, którego styl jest tak niepowtarzalny, jak skuteczny, możemy spodziewać się bardzo bliskiego finału. Ale Morillon / Bergeron nie usłyszał tego w ten sposób, przenosząc go szybko i bez zadziorów w małych zestawach 2 (6 / 1 6 / 2).

Real Padel powinien zaproponować 2e turniej roku z pewnością w połowie lipca. Umów się na naszej stronie programu, aby dowiedzieć się więcej o kolejnych dużych turniejach.

Franck Binisti - Padel Magazine

Wszystkie wyniki końcowych etapów tutaj:
Tabele faz końcowych 1 i 2

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.