Spotkaliśmy się Fiona Ligi na Teneryfie, gdzie zagrała swój pierwszy turniej APT Padel Okrągły. Z nami podsumowuje resztę swojego sezonu i swoje ambicje na przyszłość.

PM: „Jak się czułeś na APT Padel Tower, ty, który jesteś bardziej przyzwyczajony do grania na P1000 i P2000 we Francji?

Fiona Ligi: „Naprawdę dobrze się bawiłem, w ogóle nie wiedziałem. Różnica polega jednak na tym, że są to zupełnie inne gry. Gracze, których nie znamy, więc musimy się dostosować i to świetnie. Gra jest trochę wolniejsza niż we Francji, więc jest to dla mnie interesujące, biorąc pod uwagę mój styl gry. World Padel Tour lub APT oba są fajne, ale zaczynam preferować APT.”

PM: „Na francuskim torze przegrałeś ostatni finał, w którym grałeś z Laurą Clergue. Czy myślisz, że mogłoby? grać w głowie trenera na mistrzostwa świata w Katarze?”

FL: „Nie mam pojęcia, co o tym pomyśli. Wiem, że damy z siebie wszystko w każdym meczu, od kwalifikacji do stołu finałowego każdego turnieju. W tym meczu nie za bardzo się w to wciągnęliśmy, zdarza się, ale jest to jeden z pierwszych, w których nie wyszło nam to na korzyść. Nie zamierzamy na tym poprzestać i być może oddamy wszystko na 1000 P2000 w Nîmes, jeśli nie PXNUMX piramid, aż do mistrzostw Francji i później. Zobaczymy, co trener zdecyduje dalej.

PM: „Wiem, że rozmawialiśmy o tym trochę z dystansu, czy granie w takie turnieje i widząc, że możesz złapać najlepszych 60 graczy WPT, czy to nie sprawia, że ​​chcesz więcej trenować? i zobaczyć, jak daleko może zajść Fiona Ligi?”

FL: „To prawda, że ​​minęło dużo czasu, odkąd brałem udział w międzynarodowym turnieju i dało mi to impuls jak nigdy dotąd. Motywacja jest, aby zrobić więcej, z Mafaldą lub innymi, w zależności od turnieju.

PM: „Dwa małe pytania dotyczące twojej partnerki we Francji Laury Clergue: po pierwsze, czy oboje udaje wam się trenować? A potem czy to mogłoby ją zmotywować do pójścia z tobą na inne wycieczki, jeśli znajdzie czas?

FL: „Trening razem nr. Staramy się przybyć wcześniej przed turniejami, żeby trochę pograć razem. Mamy już sporo automatyzmów, musimy wspólnie postarać się skupić na taktyce. Potem Laura, dużo komentuje WPT i nie wiem, czy jej harmonogram na to pozwala. Ale oczywiście, jeśli jest taka możliwość, dobrze byłoby przyjść i zagrać razem w turnieju, aby dalej rozwijać się jako para.

Mario Cordero

Mario Cordero to świetny technik zespołu. Obserwuje, analizuje, wraca do tematów, by wnieść swoją wiedzę. Kompletnie, człowiek jest jak na polu!