Sytuacja między FIP a World Padel Tour zmienia się w wybuchowy obrót listem wysłanym przez Luigiego Carraro do Dyrektora Generalnego MKOl.

Przyszłość padel profesjonalista w grze

Wojna trwa, przedtem być może atak stowarzyszenia profesjonalnych graczy na World Padel Tour, to FIP przejmuje inicjatywę w kontaktowaniu się z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w celu potępienia praktyk na torze.

Zrozumiesz, przyszłość padel profesjonalista jest już w grze, a tymczasem gracze mają jeszcze dwa lata na kontrakcie z World Padel Tour. Ale wypowiedzenie tego kontraktu jest być może szansą dla FIP i QSI na odzyskanie najlepszych graczy na świecie w tym roku...

„WPT nie przestrzega zasad FIP”

Wyłącznie, Padel Magazine otrzymał list od Luigiego Carraro do Christophe'a De Kepper gdzie Włoch potępia WPT. Po przedstawieniu FIP i jego celów, jego Prezes zajmuje się bezpośrednio torem:

„Na ścieżce wzrostu i rozwoju naszej ukochanej dyscypliny na całym świecie stajemy w obliczu poważnych problemów ze 100% prywatnym obwodem o nazwie World Padel Tour, finansowany przez hiszpańską grupę Estrella-Damm (z branży piwowarskiej) i zarządzany przez firmę Setpoint Events SA

Obwód Setpoint Events SA (World Padel Tour) nie jest częścią oficjalnego kalendarza Międzynarodowej Federacji Padel i nie przestrzega jej zasad technicznych i dyscyplinarnych. Wręcz przeciwnie, kieruje się własnymi zasadami i celami, wśród których jest fakt organizowania imprez tylko w najbardziej rozwiniętych obszarach, gdzie padel jest już bardzo popularny (jak w Hiszpanii, gdzie odbywa się 80-90% jej turniejów), w celu maksymalizacji zysków i możliwości biznesowych.”

„FIP musi przejąć międzynarodową organizację działalności” padel "

Kontynuuje:

„W ten zamknięty tor grają jednak najlepsi gracze padel -głównie Hiszpanie i Argentyńczycy - którzy podpisali kontrakt, który zapewnia wyłączność grupie Estrella Damm, co oznacza, że ​​gracze nie mogą brać udziału w żadnych zawodach innych niż Setpoint Events SA Należy zauważyć, że gracze w ogóle nie są zadowoleni z tej sytuacji .

Ostatnio próbowaliśmy znaleźć umowę z Setpoint Events SA (World Padel Tour) w celu odnalezienia punktów zbieżności – wśród których rozszerzenie oferty zawodów zawodowych – w sposób respektujący zasady, wartości i interesy tego sportu organizowanego pod egidą MKOl.

Po okresie ograniczonej współpracy rozumiemy, że celami jest podmiot prywatny, niezwiązany lub ściśle współpracujący z naszą Federacją - który prowadzi w 100% prywatny obieg poza działalnością naszej Federacji, w sytuacji monopolu na udział najlepszych zawodników – nie możemy uszanować naszego pragnienia jako Federacji Sportowej, aby rozwijać nasz sport tak bardzo, jak to możliwe na całym świecie i zgodnie z duchem i wartościami międzynarodowego ruchu sportowego wspieranego przez MKOl.

W szczególności doszliśmy do wniosku, że Międzynarodowa Federacja Padel musi przejąć międzynarodową organizację działalności, padel i jesteśmy w trakcie tego w najbliższej przyszłości we współpracy z innymi publicznymi lub prywatnymi podmiotami i instytucjami, które podzielają nasze wartości i cele.

Celem niniejszego listu jest informowanie MKOl o najnowszych wydarzeniach w naszym sporcie, wyrażanie naszych obaw związanych z prywatnymi zawodami, które nie wchodzą w zakres zorganizowanego sportu na poziomie światowym, oraz otrzymanie jego wsparcia i pomocy. na ten temat.”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !