Po ciężko wywalczonym zwycięstwie w 1/8 finału nad Holendrami  Nikander Damianos / Nicolas Van Betuw  (7/5 7/5), para  Dylan Guichard / Dylan Demian Cuello (TS7)  pokazał, że potrafi radzić sobie w zaciętych meczach.

W ćwierćfinale sytuacja się skomplikowała, ponieważ czekał nas trudny sprawdzian z rozstawionym z numerem 1 zawodnikiem,  Simona Vasqueza i Adama Axelssona . Po trudnym pierwszym secie (4/6) Guichard i Cuello zdecydowanie odwrócili sytuację, dominując przez resztę meczu (6/0 6/3). Świetny występ pozwolił im dotrzeć do półfinału, eliminując parę wyżej notowaną.

W półfinale spotkają się  Daniela Appelgrena i Antonio Varo Ramosa , który zaskoczył eliminując nasiono 3,  Giulio Graziotti i Marcos Cordoba . Mecz zaplanowano na jutro, w drugiej turze, na godzinie 9:30 na korcie nr 2.

Joris i Figuerola odpadają w ćwierćfinale. Po obiecującym początku turnieju, podkreślonym zwycięstwem w 1/8 finału przeciwko  Gabriele Derosas / Arsham Moradi Nejad Marian  (6/1 6/4), para  Maxime Joris / Guillem Figuerola Santiago (TS6)  jego podróż zakończyła się w ćwierćfinale.

Przeciwieństwo do nasiona 9,  Jordi Casanova Bataller i Sergio Icardo , Joris i Figuerola przegrali w dwóch zaciętych setach (6/4 6/4).

Benjamina Dupouya

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !