Antonio Fernández Cano i José Diestro ponownie pokonali w tym rozstawieniu Jaén's FIP Gold! To Coki Nieto i JM Díaz odpadają w ten sobotni wieczór.

W meczu na bardzo wysokim poziomie, z wyjątkowymi wymianami, wyjściami ze stoków i rozszerzonymi punktami, Antonio Fernández Cano i José Diestro pokonali rozstawionego z numerem 3, Juana Martina Diaz i Coki Nieto.

Pomimo przegranego seta otwierającego 6/3, 40. i 47. zawodnicy w tabeli FIP-WPT kontynuowali presję na swoich przeciwników, walcząc o wszystkie punkty. Dominujący w tie-breaku drugiego seta Fernández i Diestro kontynuowali marsz do przodu w trzecim secie. W końcu wygrali ten bardzo wyrównany mecz, z wieloma meczami rozstrzygniętymi na „punto de oro” 3/6 7/6 6/4.

Widzowie obecni na centralnym torze hotelu HO w Jaén cieszyli się tym wspaniałym widowiskiem z 4 graczami, którzy być może nie są najpotężniejszymi na torze, ale zaoferowali niezwykle interesujący mecz, szczególnie na poziomie taktycznym.

Diestro i Fernandez Cano potwierdzają swoją doskonałą formę w tej chwili nowym zwycięstwem nad parą, która wyprzedza ich w rankingu. Po Gonzalez / Rico, Ramírez / Yanguas i Fuster / Rubio, teraz na macie znaleźli się JMD i Nieto.

Hiszpanie zagrają w nowym finale FIP po finale La Nucia, a ich przeciwnicy zostaną ostrzeżeni, zmierzą się z parą, która się nie poddaje!

Nadszedł czas na drugi półfinał kobiet po tym, w którym Iglesias i Villalba zdominowali Rufo i Talavan 6/2 6/4. Aby śledzić opozycję między Araujo / Navarro i Castello / Cortiles, jest poniżej: