Francja będzie gospodarzem nie dwóch, a trzech ważnych międzynarodowych konkursów padel w 2023 roku: Greenweez Paris Premier Padel Major, człowiek Padel Open i FIP Gold Perpignan. Nie wspominając już o dwóch planowanych FIP Rise w Bordeaux i Canet-en-Roussillon!

Dwa tygodnie po człowieku Padel Otwórz 2023 który odbędzie się w Tuluzie, Francja po raz kolejny zaoferuje kolejny ważny międzynarodowy konkurs w Oksytanii: FIP Gold Perpignan.

Perpignan, który jest jednym z największych

Ten FIP Gold odbędzie się od 26 czerwca do 2 lipca 2023 r., wciąż na historycznym miejscu: Place de la Catalunya.

Ludwik Aliot, burmistrz Perpignan zapowiedział nam to już podczas pierwszej edycji: „Ten konkurs to wielkie święto i wielki sukces, mamy nadzieję, że będzie na czas, ponieważ padel to sport, który lubi każdy".

Rzecz obiecana rzecz należna.

DNA Padel Impreza, stowarzyszenie organizujące imprezę jest już w blokach startowych: “Potwierdzamy, że druga edycja FIP Gold Perpignan odbędzie się w dniach od 26 czerwca do 2 lipca 2023 roku. Możemy oczywiście liczyć na najlepszych francuskich graczy, ale także światowej klasy graczy zagranicznych.".

P1500 w przygotowaniu?

Le wielki międzynarodowy turniej mężczyzn mógłby towarzyszyć turniej P1500 kobiet we współpracy z klubem Mas w Perpignan.

W półfinałach i finałach kobiet można było skorzystać ze wspaniałego centralnego toru ustawionego na tym wspaniałym Place de la Catalunya.

Na razie nic nie jest jeszcze potwierdzone, ale bądźcie czujni!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.