Otwiera się nowa era dla naszego sportu! Na XII Mistrzostwa Europy im Padel FIP reprezentowanych będzie 18 krajów, to rekord. Te narody spotkają się w Marbelli.

Przy rekordowej liczbie uczestników FIP będzie musiał zorganizować się po raz pierwszy kwalifikacje mieć stół finałowy z 16 zespołami.

Mistrzostwa Europy będzie postępować w następujący sposób. Wśród 18 narodów, które potwierdziły swoją obecność:

  • 12 z nich zakwalifikuje się bezpośrednio do stołu finałowego
  • Pozostałe 6 krajów będzie musiało dokonać kwalifikacji, aby zintegrować ten stół finałowy. Zostaną podzielone na dwie pule po 3, aby zająć 4 pozostałe miejsca.

XII Mistrzostwa Europy Padel FIP

Oto lista krajów zgłoszonych do 12. Mistrzostw Europy w Padel :

Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Litwa, Monako, Norwegia, Polska, Rosja, San Marino, Hiszpania, Szwecja i Szwajcaria. Zwróć uwagę na brak Portugalii ...

Marbella to miasto, w którym przybyło padel w Europie i ponownie przejdzie do historii. Rzeczywiście, będzie gospodarzem Mistrzostw Europy z największą jak dotąd liczbą uczestników.

Ponadto będą kraje, które będą reprezentowane tylko w tabeli par, a nie w tabeli drużynowej. Oznacza to, że faktycznie podczas konkursu będzie reprezentowanych jeszcze więcej krajów. Nie ma wątpliwości, że te narody wkrótce będą miały pełny zespół, który wejdzie do tabeli drużyn.

Nie możemy się doczekać, aż się zacznie, tylko trochę więcej cierpliwości: odbędą się 12. Mistrzostwa Europy od 28 czerwca 2021 r. do 4 lipca 2021 r.

 

Źródło: FIP

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.