Międzynarodowa Federacja Padeli (FIP) zebrała w sobotę kilku trenerów krajowych podczas okrągłego stołu, aby lepiej zrozumieć przygotowanie zespołów.

Było 5 trenerów z kraju, którzy byli częścią okrągłego stołu organizowanego przez FIP i kierowanego przez jego przedstawiciela Queco Catalan de la Iglesia. Spotkanie, które pozwoliło entuzjastom lepiej zrozumieć, w jaki sposób odbywa się przygotowanie drużyny narodowej, wybór graczy i jak podejść do zawodów międzynarodowych.

Patrick Fouquet reprezentował Francję, Jon García-Ariño Hiszpania, Nito Brea Argentyna, Beto Ferreira Brazylia i Diego Miller Urugwaj. Selekci, którzy w przeważającej części znali początki zawodów na poziomie światowym, znali ich ewolucję, a zwłaszcza ewolucję padla i jego gry.

Po kolei ci gracze padel dzielili się swoimi doświadczeniami, po hiszpańsku, przy okrągłym stole trwającym ponad godzinę. Poniżej możesz ponownie przeżyć ten moment, kiedy każdy z selektorów wyjaśnia swoją strategię poprowadzenia swoich graczy na szczyt.

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.