Po przygodach Scatena / Guichard w Japonii we wrześniu 2023 r i bardzo ciche zwycięstwo, są nie mniej niż sześciu Francuzów, którzy zafundowali sobie wycieczkę po FIP Promotion w Chibie w Japonii i kto będzie gwiazdą tego konkursu.


Aktualizacja o 23:28: francuska para Hugounenq / Gerson zostanie ostatecznie wycofana z promocji FIP Chiba. Tym samym para Vives/Seurin awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału FIP Promotion w Japonii.


Rozstawiona z numerem 1 w turnieju para Vives / Seurin będzie wielkim faworytem zawodów i nie widzimy, skąd może nadejść niebezpieczeństwo. Powinna wygrać tę promocję FIP bez większych problemów. Chyba, że ​​zostanie zaskoczona w pierwszej turze...

Na szczycie rozstawienia nr 2 znajduje się para francusko-irańska: Philémon Raichman / Arya Rouhani. 230. gracz na świecie będzie zatem kojarzony z 774. graczem na świecie, który ma tylko 4 małe punkty. Celem nie jest tutaj zwycięstwo w turnieju, ale nadzieja na dotarcie do finału z 9 punktami oferowanymi finalistom. Kalkulacja, która nie będzie łatwa, bo wiemy, pary hybrydowenawet przy tego typu stołach zależy również od kilku graczy, którzy wytrzymają.

I właśnie wśród tych graczy znajdziemy Europejczyków, w tym kolejną parę francuską: Arthur Hugounenq / Derek Gerson. Rozstawiony z numerem 5 to zawodnik, którego warto obserwować w tym turnieju. Czy uda jej się sprawić niespodziankę i wygrać ten turniej? Jedno jest pewne, prawdopodobnie tak będzie finał przed czasem 1/8 finału z meczem Vives / Seurin przeciwko Hugounenq / Gerson, co będzie pierwszą rundą dla obu par. Zwycięska para otworzy stół podczas FIP Promotion w Japonii. Uważajcie jednak na wielu graczy, których nie znamy i możliwe niespodzianki.

promocja fip w japonii chiba

Należy pamiętać, że mamy także parę francusko-filipińską, którą odkryliśmy już w listopadzie ubiegłego roku podczas Promocja FIP Padel Azja. Hugo Jaya i Mainarda Mendela Sahaguna dotarł do ćwierćfinału, zanim został zwolniony przez poprzednią parę De Meyera/Vanbauce’a. Ich japońska przygoda zaczyna się jutro.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.