Według naszych źródeł, kilku najlepszych 20 graczy w World Padel Tour już zgodzili się grać w obwód FIP i QSI z tego sezonu.

Ostatnie list otwarty od World Padel Tour oczywiście nie miało to wielkiego wpływu na pragnienia niektórych z najlepszych graczy na torze. Rzeczywiście, wydaje się, że niektórzy z najlepszych graczy na świecie, w tym Ale Galan, Paquito Navarro i Fernando Belasteguin, zgodzili się już grać na torze oferowanym przez FIP i QSI w tym sezonie.

paquito belasteguin galan world padel tour qsi

Na razie docierające do nas informacje są nieco sprzeczne, ponieważ czasami mówi się nam o umowie pisemnej, a czasami o umowie ustnej. Jeśli nowy projekt Tour nie wydaje się sprzeciwiać faktowi, że gracze mogą brać udział w innych torach, wyobrażamy sobie, że niektórzy muszą nadal zobowiązać się do grania w minimum turniejów, aby to wszystko było możliwe.

Dlatego w 10 roku powinno odbyć się 2022 turniejów, a niektóre z nich będą topowe padel świecie, nawet jeśli gracze są świadomi narażenia się na ciężkie sankcje gospodarcze ze strony WPT. Oczywiście wydają się przekonani, że niektóre klauzule umowy, którą podpisali w 2013 roku z obiegiem zarządzanym przez Setpoint Events SA są abuzywne w świetle prawa europejskiego. W przypadku procesu może się zatem zdarzyć, że europejskie sądy orzekają na korzyść graczy. Zobaczymy, czy World Padel Tour przyjmie sankcje sportowe przeciwko graczom, którzy rozpoczęli ten ruch buntu.

W każdym razie wydaje się, że zbliżamy się do końca monopolu WPT i być może do początku nowej ery padel profesjonalny, zainicjowany przez sojusz między FIP i QSI.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.