Kilka dni temuFIP określił kontury swojego nowego obwodu międzynarodowego. Ten nowy obwód zastąpić World Padel Tour w kalendarzu FIP. Co najmniej dziesięć nowych turniejów zostanie zorganizowanych przez nowy FIP/QSI Tour w tym roku. Wśród tych turniejów odbędą się cztery konkursy kategorii 1, najwyższej kategorii. Pierwsze wydarzenie w tej kategorii odbędzie się o godz Doha, Katar, od 28 marca do 2 kwietnia. Ten rodzaj turnieju można porównać do „Wielkich Szlemów”, rozdzielających 2000 punktów zwycięzcom i oferujących nagroda pieniężna w wysokości 525 000 €. 

Dla Paquito Navarro, trzeci gracz na świecie, ten nowy tor to „duży krok naprzód” dla rozwoju tego sportu. Uznając pracę wykonaną przez WPT w ostatnich latach, Andaluzyjczyk zamierza w tym roku zagrać na obu torach. 

Co do destynacji pozostałych „Wielkich Szlemów”, prezes FIP nie wahał się ślinić nam z ust. „Cztery turnieje kategorii 1 będą naszymi Wielkimi Szlemami i jestem przekonany, że jeden z nich zostanie zorganizowany we Włoszech. Jesteśmy w punkcie zwrotnym dla całego świata padel", podkreślił Luigi Carraro.

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.