W środowy wieczór rozpoczęły się kwalifikacje do FIP Rise w Barcelonie, gdzie, przypomnijmy, Zaangażowanych jest 14 Francuzów. Dwa trójkolorowe duety uderzyły w zbocza BaPadel Barcelona Golf Resort: jeden wygrał, drugi przegrał…

Wśród dziewcząt bez problemu bez problemu poradziły sobie Amélie Detriviere i Marianne Vandaele, które w dwóch setach zdominowały parę Ibañez (626) / Monje (924) 6/3 6/1. Francuski duet zagra ponownie dziś wieczorem o miejsce w losowaniu głównym przeciwko ósmemu rozstawionemu w previas Faure (8) / Prieto (283).

Wśród chłopców natomiast zgłosiła się jedyna francuska para Vincent/Hugounenq (po wycofaniu się Boronad/Fonteny), która przegrała w trzech setach z rozstawionym z numerem 2 w kwalifikacjach Guimetem (252)/Marinem (627). Końcowy wynik 6/3 1/6 6/4 dla Hiszpanów.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !