W wyścigu nadal walczyły dwie trójkolorowe pary FIP Rise Burrianapodczas rundy 16. Sprawdź wyniki.

Mężczyźni: Thomas Leygue, ostatni ocalały

Tutaj przygoda Bastiena Blanqué i Dylana Guicharda kończy się. W meczu przeciwko Jose Martinezowi i Alberto Garcii obaj pomocnicy wygrali drugiego seta w tie-breaku, po czym przegrali w ostatniej rundzie. Kłaniają się 4/6 – 7/6 (5) – 1/6.

Ostatnim Francuzem w wyścigu jest zatem Thomas Leygue, w następstwie podwójnego pakietu Moreau/De Meyer i Arredondo/Martinez. Wraz ze swoim partnerem Alvaro Montielem Caruso francuski numer 1 zmierzy się ze zwycięzcą meczu Mouriño/Mouriño przeciwko Collado/Santigosa. Stawką jest miejsce w ostatniej czwórce.

Kobiety: dotyczy Touly/Ginier

Carla Touly i Jessica Ginier walczyły o miejsce w następnej rundzie. Dwie Francuzki wyeliminowały Włoszki Caterinę Baldi i Guilię Dal Pozzo (6/1 – 4/6 – 6/3) i będą miały dobry kwartał przeciwko Perezowi/Garcii, rozstawionemu z numerem 4.

Reszta turnieju zostanie wznowiona jutro na ziemiach iberyjskich...

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, sześć lat wcześniej. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe wyścigi i drażni palacza w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.