W ten weekend odbywa się na wybrzeżu Walencji na Wzrost Burriany FIP w którym znajdujemy kilku znanych Francuzów z torów padel.

U mężczyzn

Znaleźliśmy Benjamin Grue et Ludwik Anuluj twarzą do pary Pastor / Melero. Dwójka Francuzów niestety nie miała oczekiwanego początku rywalizacji, gdyż przegrała w dwóch setach 7/6 6/3 mimo kilku dogodnych okazji do objęcia prowadzenia w trakcie gry.

Drugą męską drużyną, która wkroczyła na arenę była drużyna w składzie Julien Seurin i Bastien Blanque. Tuluzańczyk i jego partner widzieli siebie twarzą w twarz z miejscowym Adriana Rodrigueza Manzaneque’a i jego andaluzyjski kolega z drużyny Alejandro Jereza Carnero. Nadwyrężone w pierwszym secie Francuzki potrafiły wrócić do gry i zresetować liczniki do zera. Dopiero pod koniec napięcia iw bardzo zaciętym tie-breaku padł wynik meczu. W trzecim meczu łeb w łeb to Hiszpanie ostatecznie pokonali dwójkę przyjaciół.

Ocena końcowa: 6/3 – 4/6 / 7/6

U pań

W kategorii kobiet w rywalizacji biorą udział nie mniej niż trzy pary.

Jako pierwsza walczyła drużyna złożona z Camille Sireix i Amélie Detrivière przeciwko rozstawionej z numerem 6 Lopez/Navarro. Zaskoczeni w pierwszym secie Francuzi zdwoili wysiłki, by podważyć strategię dwójki faworytów. Dobrze stojąc, udało im się odwrócić losy meczu i wrócić do jednego seta wszędzie w drugim akcie, dając sobie tym samym ostatnią szansę na wygranie meczu. Jednak Hiszpanie nie cofnęli się i ich doświadczenie zrobiło różnicę w piątkowe popołudnie. Camille i Amélie ukłonią się 6/4 – 4/6 – 6/4.

Nieco później wieczorem przyszła kolej na Wendy Barsotti i Elodie Invernon reprezentować barwy francuskie w Burrianie, zmierzy się z parą portugalsko-argentyńską Bruna melo / Nerea Derbis. Mimo skomplikowanego początku meczu Wendy i Elodie zagrały solidną i ofensywną grę w drugiej połowie, dając sobie dodatkowy powiew świeżości. Trzecia runda będzie identyczna i potwierdzi dobry poziom gry Francuzów. Tym samym z wynikiem 2/6 – 6/2 – 6/2 awansują do ćwierćfinału, który zostanie rozegrany w sobotę po południu.

Wreszcie, ostatnią parą, która zapewni sobie bilet do ćwierćfinału, jest nikt inny jak ten, z którego się składa Charlotte Soubrié et Carla Toully. Trójkolorowi wygrali swój mecz w dwóch setach 6:4 – 6:3 przeciwko Marta González i Laia Alvarez. W sobotę zagrają w ćwierćfinale z rozstawioną z numerem 3 Martą Barrero / Carlotą Casali.