W oczekiwaniu na wejście głównych zawodników do losowania finałowego pięciu zawodników trójkolorowych rozpocznie w czwartek rano kwalifikacje FIP Rise w Burrianie.

Wśród Pań, Laura Buteau jest na najlepszej pozycji, aby spróbować dostać się do głównego losowania. Rozstawiona z numerem siedem Francuzka kojarzona jest z Włoszką Michela Zaccagnini i zmierzy się z parą Barrios/Melero Fernandez w pierwszej rundzie eliminacji.

W skład stuprocentowej francuskiej drużyny, która występuje także w kwalifikacjach kobiet, wchodzą: Marianne Vandaele et Amelia Detriviere. The Blues odziedziczyli niestety najgorszy możliwy remis, gdyż będą musieli zmierzyć się z faworytami eliminacji, Franceski Ligotti et Marii Arteagi Vilches.

Po stronie Panów, Yoana Boronada et Timeo Fonteny są jedynymi Francuzami, którzy zagrają w previi w Burrianie. Obaj juniorzy wezmą później udział w swoich trzecich zawodach FIP Bourg-en-Bresse w zeszłym roku i Monako w tym miesiącu. W pierwszej rundzie zagrają z dwoma Hiszpanami, braćmi Paweł et Alberto Simona Garcii.


Szczegóły: Para Boronad / Fonteny ostatecznie rezygnuje z FIP Buriana i Barcelony. Timéo Fonteny ma zapalenie ścięgien zlokalizowane w goleniach obu nóg. Będzie musiał także pominąć P2000 w Caen.


Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!