Podczas zawodów FIP Rise w Kairze trzech francuskich graczy biorących udział w turnieju w Egipcie, co zaskakujące, musiało ciężko pracować od 3/16 finału przeciwko lokalnym parom. Jako pierwsza na torze 1 francusko-holenderska para Raichman / Roper pokonała egipską parę Makhlouf / Skokeir w dwóch setach: 7/6 6/3. Nieco później na korcie 2 w 100% francuska para tego turnieju, Vanbauce / Hugounenq, również pokonała Tarka / Nagy'ego w dwóch setach: 6/2 7/6.

Dla Raichmana / Ropera nie ma wyboru, konieczne będzie rozegranie bardzo ważnego meczu w 8/1 finału, aby pokonać pierwszego rozstawionego w turnieju, włoską parę Sinicropi / Di Giovanni. W przypadku Vanbauce / Hugounenq, siódmego rozstawionego w turnieju, Melero Bernal / Tur Chevo wydaje się bardziej w zasięgu francuskiej pary, nawet jeśli oczywiście po tej pierwszej rundzie rozgrzewkowej będziemy musieli zaoferować bardzo dobry padel aby kontynuować przygodę.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.