Wiedzieliśmy, że w finałowym stole turnieju pojawi się wykwalifikowana drużyna francuska FIP Rise de Canet, i była to najmłodsza para na boisku, która zakwalifikowała się dziś wieczorem, nie dając szans miejscowym Malacampowi i Boronadowi.

Boronad / Malacamp na twardo

Boronad Fip Rise Canet

Mecz zaczyna się dość wyrównany, ale bardzo szybko para Boronad/Malacamp jest w trudnej sytuacji. To pierwszy mecz w centrum dla tych, którzy skorzystali z pakietu rozstawionych 2 previas, aby dołączyć do ostatniej rundy. Pierwsza runda kończy się całkowicie logicznym wynikiem 6/3.

Bardziej kontestowana druga runda

W drugiej rundzie miejscowi budzą się i zmuszają Clémenta i Arthura do dalszej walki. Cieszymy się spektakularnymi punktami, w tym zjazdem z Clément Codron, który nie daje łatwych punktów. Tak jak w pierwszej rundzie 6/3 kończy mecz i teraz będziemy musieli liczyć na wygranie losowania szczęśliwych przegranych, aby wejść do stołu dla Boronad / Malacamp.

Fip Rise Codron

Dwóch francuskich graczy zdobędzie zatem co najmniej 3 punkty w rankingu FIP i zagra jutro o 16:30 we wspaniałym środkowym Canet z rozstawioną szóstką w tabeli, Marques/Luna.

Artur Hugounenq (Moje Centrum Palavas – 167 miejsce we Francji): „To przyjemność dołączyć do finałowego losowania, być może mieliśmy losowanie nieco bardziej otwarte niż inne, ale będziemy bronić naszych szans do końca”.

Klemens Codron (Sete Padel Klub – 141. Francuz): „Kilka dni temu byłem chory, więc wspaniale jest móc wygrać dwie gry w tym wyjątkowym otoczeniu”

Celem jest zapewnienie jutrzejszej maksymalnej przyjemności dwóm młodym graczom, którzy dążą do jak najszybszego wejścia do pierwszej setki francuskiego rankingu.

Mario Cordero

Mario Cordero to świetny technik zespołu. Obserwuje, analizuje, wraca do tematów, by wnieść swoją wiedzę. Kompletnie, człowiek jest jak na polu!