Rozstawiony 1 z tego FIP Rise z Canet-en-Roussillon był trudny do pokonania przez cały czas trwania zawodów. W finale wygrała 6/3 6/1.

Jednak scenariusz mógł być inny. Rzeczywiście, w bardzo wyrównanej pierwszej rundzie, Jérémy Scatena i Roger Aromi zdobyli 9 punktów przełamania, ale nie zdobyli żadnego. Brak realizmu, który ma wysoką cenę w starciu z parą, która przy pięciu okazjach dwukrotnie zaliczy zagrywkę przeciwnika…

Rozpoczęty po wygraniu pierwszego seta Hiszpanie rozwinęli się w drugim secie, nie pozostawiając żadnej szansy parze, która najwyraźniej opłacała się wysiłki poczynione w poprzednich dwóch grach. Podobnie jak w pozostałej części zawodów, Mouliaa i Mercadal wygrali w dwóch setach i logicznie zdobyli tytuł w Canet.

Od teraz wszyscy ci piękni ludzie udadzą się do Wenecji, gdzie jutro rozpocznie się pierwszy w historii platynowy FIP!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !