Na FIP Rise Hamburg w półfinale będziemy więc mieli dwóch Francuzów, gdyż związany z Holendrem Thijsem Roperem Philémon Raichman wyprzedził hiszpańską parę Javier Mena Moreno / Marco Remolina Pablo. Następna runda jutro przeciwko innej hiszpańskiej parze, Pau Minano Ortinez / Jaume Romera Barcela, którym udało się pokonać siódmego rozstawionego, Nogueras / Pastor, a zwłaszcza pierwszego rozstawionego w turnieju, włoską parę Sinicropi / DiGiovanni.

Wyjaśnia nam to Philémon Raichman „Ta pozycja po prawej stronie jest bardzo odpowiednia. Jestem bardziej cierpliwy. Udaje mi się tam grać agresywnie. Myślę, że ta pozycja jest dla mnie zaletą.”

W wyścigu o miejsce w kadrze Francji na Mistrzostwa Europy padel we Włoszech wiemy, że wszystko może odegrać rolę…

Para francusko-holenderska nie będzie zatem miała nic do stracenia w półfinale z parą, która będzie faworytem w tym pojedynku.

Pamiętajcie, że wcześniej drugie rozstawienie turnieju, para francusko-hiszpańska, Max Moreau / Alberto Garcia Jimenez, kontynuuje swoją przygodę na dole tabeli, pokonując hiszpańską parę Caton Calvo / Peralta Corredor.

Jutro Moreau / Jimenez ponownie zmierzą się z hiszpańską parą: Cabeza Teres / Aragon Herrera. Na papierze niewielka przewaga w rankingu na miejscu 2.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.