Dwa Tricolory nadal walczyli o tytuł w Hamburgu: Filemona Raichmana et Maxime Moreau. Niestety żadnemu z nich nie udało się przejść do kolejnej rundy.

W kolejce obok Thijsa Ropera, Filemona Raichmana zmierzyli się z Pau Miñano Ortinezem i Jaume Romerą Barcelo, przegranymi z pierwszego rozstawienia. Francuz i Holender, którzy nie byli faworytami, dzielnie wykorzystali swoje szczęście, aby wstrząsnąć przeciwnikami. To jednak nie wystarczyło, aby pokrzyżować plany Hiszpanom, którzy zakwalifikowali się do reszty (1/7, 5/6).

Po drugiej stronie obrazu Maxime Moreau i jego partner Alberto Garcia Jimenez musieli przyjąć status rozstawionego 2. W przeciwieństwie do Cabeza Teres / Aragon Herrera obaj mężczyźni cierpieli i nigdy nie byli w stanie odwrócić biegu wydarzeń. Kłaniają się w dwóch setach (4/6, 4/6).

Jest to zatem w 100% iberyjski finał, który odbędzie się w Niemczech: Pau Miñano Ortinez i Jaume Romera Barcelo przeciwko Francisco Cabeza Teres i Manuelowi Aragonowi Herrerze. Zakończenie turnieju można śledzić dalej stronie internetowej FIP-u.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, pewnego wieczoru w czerwcu 2018 r. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe tory i dokucza palaczowi w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.