Jak ogłosiliśmy wam dziś rano, Adriena Maigreta i Juliena Seurina były ostatnie nadzieje francuskie w tym konkursie. Nieco wcześniej tego dnia ich rodacy Thomas Vanbauce i Dorian De Meyer oraz para Philémon Raichman / Maxime Joris nie zdołali zdobyć cennego sezamu.

Pochodzący z Ile-de-France i jego nowy kolega z drużyny, znajdujący się w trudnej sytuacji w pierwszym secie, zdołali odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Rzeczywiście źle traktowani od początku meczu, Adrien i Julien mocno naciskali w drugiej rundzie. Pełni pewności siebie obaj przyjaciele wykorzystali swoją szansę i rozegrali bardzo solidny mecz, który udało się pokonać Pabla Sancheza Vicente et Pau Minano Ortineza. Faworyci na papierze i dominatorzy na boisku – tej logiki przestrzegano dzisiejszego popołudnia na Litwie.

Wynik końcowy: 2/6 - 6/2 - 6/3

W związku z tym obaj Francuzi rozegrają swój ćwierćfinał dziś po południu około 16:30 czasu lokalnego przeciwko parze w 100% szwedzkiej, złożonej z Daniela Appelgrena et Adama Axelssona. Mecz ten będzie można śledzić na żywo na kanale youtube Juliena Seurina.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.