Po trzech zwycięstwach w trzech setach, Charlotte Soubrié et Fiona Ligi ich wspaniała podróż zakończyła się dziś po południu w półfinale FIP Rise w Maladze. Francuzi padli na Hiszpanów Aimara Pozuelo Dominguez et Valeria Atencia Basilio w dwóch setach: 6/3 – 7/5.

Mała szansa w pierwszej rundzie

Francuzki jednak wróciły do ​​dobrej formy, szczególnie dzięki pewności siebie nabytej w tym tygodniu w Andaluzji. Udało im się wypracować złoty punkt na 2/2, dobrze obroniony przez iberyjskich graczy. Ten drugi następnie przyspieszył, aby wypracować sobie przewagę i utrzymać ją do końca pierwszego seta (6/3).

W drugim secie Pozuelo i Atencia nadal prowadzili, wykorzystując serwis Niebieskich na prowadzenie 2/1, a następnie 3/2. Francuzi uniknęli kary, zdobywając przeciwko nim decydujący punkt przy wyniku 4/2 po swoim zaangażowaniu. To właśnie wtedy gra wyrównała się pomiędzy czterema graczami.

Napięta końcówka meczu

Soubrié i Ligi przywrócili wynik do 4/4, zdobywając nowy złoty punkt. Jednak ponownie stracili serwis i byli o krok od porażki. Tricolores nie poddali się i po raz kolejny wrzucili przeciwnika z autu na wyrównanie na 5/5. Sfrustrowani decyzją sędziego z 15:30 ponownie stracili wejście, po czym Fiona Ligi otrzymała ostrzeżenie. To zadecydowało o śmierci Les Bleues, który mimo dobrej postawy do końca przegrał 6:3 – 7:5 w 1:22.

To pod ostatnimi okrzykami radości Hiszpanów Charlotte Soubrié i Fiona Ligi opuszczają FIP Rise w Maladze po pięknej podróży po andaluzyjskiej ziemi!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!