Ostatni, którzy przeżyli ten tydzień FIP Rise, Dylan Guichard i Bastien Blanqué, już wkrótce będą mieli okazję dotrzeć do finału w Monako.

Rozstawieni z numerem trzecim w tabeli na Rock, dwaj Francuzi mają duże szanse zagrać w ostatnich czterech rundach FIP Rise. Odnieśli trzy zwycięstwa, nie tracąc ani jednego seta, zwłaszcza wczoraj przeciwko Hiszpanom Martinezowi i Yrribarenowi.

Dziś Tricolores będą starali się o bilet do finału przeciwko faworytom turnieju, Belgowi Clémentowi Geensowi (121. na świecie) i Włochowi Marco Cassetcie (115. na świecie). Ci ostatni, z łatwością zakwalifikowani do półfinału, regularnie występują w eliminacjach cyklu Premier Padel ten sezon. W szczególności pozostają w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej osiągniętej w Puerto Cabello.

Wyznaczono Dylana Guicharda i Bastiena Blanqué, którzy wyruszą na tor w drugiej rotacji pod koniec poranka, tuż po pierwszym półfinale pomiędzy dwiema hiszpańskimi parami: Collado/Santigosa i Marques/Alfaro.

Śledź półfinały Monako na kanał FIP na Youtube.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!