Wielkie zwycięstwa dzisiejszego ranka ustąpią teraz miejsca żalowi dzisiejszego wieczoru, pod koniec ćwierćfinału FIP Rise Szwecja IV w Göteborgu. Filemona Raichmana i jej holenderski partner Thijsa Ropera podczas gdy nie byli w stanie nic zrobić Julian Seurin et Człowiek żyje ukłonił się pod koniec napięcia.

Seurin/Vives, irytująca końcówka meczu

Rozstawienie numer trzy w tabeli, Julian Seurin et Człowiek żyje należy uważać Wiktor Tur Checa et Josepa Aymericha Belmunta (TS5). I nie bez powodu Hiszpanie szybko wyszli na prowadzenie 5/2 w pierwszym secie. Następnie Francuzi odnaleźli swój rytm w starciu z przeciwnikami i wrócili, aby rozegrać decydujący mecz. Obie drużyny szły cios za ciosem, ale szala przechyliła się na korzyść iberyjskich zawodników: 7/6(5).

The Blues poprawili sytuację w drugim secie, narzucając swoją siłę do wyrównania po jednym secie (6/1). Od początku ostatniej akcji przejęli serwis przeciwnika i objęli prowadzenie, zanim zostali złapani w odstępie czterech gemów. Napięcie rosło w miarę zdobywania punktów i logicznie rzecz biorąc, obie drużyny musiały podjąć decyzję w tie-breaku. Bardziej konsekwentni w tych ostatnich kluczowych punktach, Hiszpanie wygrali 7/6(5) – 1/6 – 7/6(5) po 1 godzinie 45 meczu.

Szwedzi za silni dla Raichmana/Ropera

W drugiej części tabeli Filemona Raichmana et Thijsa Ropera udał się do Kortu Centralnego na ostatni ćwierćfinał dnia. Obaj panowie zmierzyli się z lokalną drużyną złożoną z zawodników Linus Mróz et Albina Olssona, a tym bardziej sklasyfikowane na papierze. Szwedzi pokazali jednak, dlaczego nie ukradli im miejsca, zaciekle nacierając w trzech gemach i pewnie wygrywając pierwszego seta 6/3.

Silniejsi, fizyczni i regularni Skandynawowie nie dawali swoim przeciwnikom odetchnąć. Dodając cztery kolejne gemy zdobyte w pierwszym secie, Frost i Olsson zdobyli w sumie dziewięć gemów z rzędu, prowadząc 5:0 w drugim secie. Para francusko-holenderska z wielkim zaangażowaniem uratowała meble, ale nie mogła już zapobiec nieuniknionemu. Porażka 6/3 do 6/3 przypieczętowuje tydzień Bluesa w Göteborgu.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!