Będziemy mieli dodatkową francuską parę w głównym losowaniu FIP Star ll Bosco w Egipcie: Bastien Blanqué / Julien Seurin.

W nieoczywistych warunkach (upał, wiatr i szybka trasa), które wyraźnie uniemożliwiają zawodnikom dobrą grę, trójkolorowi uszło dziś rano na sucho w ostatniej rundzie eliminacji. Rzeczywiście, kwalifikujący się ts4 wygrał swoją konfrontację z jednym z Daltonów, Manu Vives i jego hiszpańskim partnerem Maniucovem. Mecz został rozegrany w 3 rundach, z ostatecznym zwycięstwem pary w 100% francuskiej. Pierwsze wielkie zwycięstwo związku Blanqué / Seurin przed atakiem w pierwszej rundzie głównego losowania pod koniec popołudnia przeciwko hiszpańskiej parze Sergi Nogueras (140 FIP) / Marcos Cordoba (90 FIP). Nogueras jest również dobrym znajomym Seurina, ponieważ czasami trenują razem w Hiszpanii.

W przypadku Thomasa Vanbauce'a i Doriana de Meyera nie zaszło to daleko. Francuzi mieli nadzieję, że pokonają włoską parę Tinti / Beltrami, rozstawioną 1 z tych kwalifikacji, ale Bordelais nie mają pewności siebie i było to odczuwalne w tym meczu przegranym w trzech setach.

Wynik Banbauce Meyera

Kolejne wydarzenie dla pary Vanbauce / De Meyer, nowy FIP Rise w Szwecji już za tydzień. Tymczasem odpoczynek dla Thomasa, ale nie dla Doriana, który wyjeżdża na 3 dni, aby trenować z Thomasem Leygue i Mati Diazem w Madrycie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.