Międzynarodowa Federacja Padel zaktualizowała swoją specyfikację dotyczącą organizacji turniejów FIP Tour.

Więcej pieniędzy i lepsze warunki dla graczy

Dobrą wiadomością jest to, że gracze zauważą znaczną ewolucję nagród pieniężnych.

Rzeczywiście, ogólne warunki organizacji turniejów FIP są coraz bardziej zbliżone do turniejów elitarnych, w zależności od kategorii, odbiór z hotelu, transport klubowy / hotelowy, transfer lotniskowy / hotelowy, relaks w przestrzeni dla graczy, zbieranie piłek, preferencyjne stawki za transport, catering oferowany zawodnikom itp.

Ulepszenia, które kosztują… dla organizatorów…

Bardziej restrykcyjna organizacja

Czy w takich warunkach zobaczymy jak do tej pory coraz więcej turniejów FIP na wszystkich kontynentach?

Nie jest to łatwe, tym bardziej w przypadku często bardzo kosztownych turniejów, które odbywają się w miejscach publicznych. Ryzyko polega zatem na tym, że skończymy tam również z dużo bardziej tradycyjnymi testami, aby maksymalnie obniżyć dodatkowe koszty.

Aitor Garcia rozbija perpignan fip gold 2022

Za wszystko odpowiada organizator. Ale to nie wszystko, musi zapłacić od 500 € do 10.000 XNUMX € w zależności od kategorii do FIP, aby mieć prawo do udziału w swoim turnieju.

Kiedy zagłębimy się w szczegóły, zdamy sobie sprawę, że lokalne prawa telewizyjne należą do organizatora, ALE prawa do telewizji reszty świata należą do FIP.

Jeśli FIP gra w grę, z drugiej strony interesujące może być zezwolenie na media takie jak Padel Magazine bezpłatnie odzyskać sygnał (uwaga: koszty zarządzania pozostają w gestii mediów) retransmitować mecz z komentarzem naszych Francuzów, tak jak oferowaliśmy to kilka razy w 2022 roku za zgodą FIP.

Złe wieści: jeśli sponsorzy nie nadążą za nimi, może dojść do załamania pod względem FIP GOLD, a może nawet FIP ​​STAR.

Oto oficjalny dokument w języku angielskim dotyczący 5 kategorii podlegających FIP:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.