W tym tygodniu na naszą uwagę zasługują dwa turnieje FIP, ponieważ zaangażowanych jest kilku Francuzów w tych konkursach w Hamburgu i Agrigento (Włochy).

W Niemczech :

Na początku dnia na FIP Rise Hamburg wzięło udział sześciu Francuzów: Nicolas Rouanet, Thomas Vanbauce, Maxime Moreau, Philémon Raichman, Timéo Fonteny et Yoana Boronada. Spośród sześciu reprezentantów Francji dwóch nadal walczy o ćwierćfinał.

Rzeczywiście, od pierwszej rundy straciliśmy czterech Francuzów. Maxime Moreau i jego hiszpański partner Alberto Garcia Jimenez (TS2) wygrali pojedynek z Nicolasem Rouanetem i Thomasem Vanbauce: 6 / 2 7 / 6. Jeśli chodzi o Timéo Fonteny’ego i Yoana Boronada, szczęśliwi przegrani, przegrali w pierwszej rundzie z Octavio Alvarezem (956) i Diego Arredondo Garcią (303): 7 / 5 6 / 3.

Ze swojej strony Philémon Raichman, związany z Thijsem Roperem, nie miał problemu z zaliczeniem dwóch rund tego dnia.

Tym samym w tę sobotę o awans do półfinału nadal będzie walczyło dwóch Francuzów. Początek spotkania 13h30 dla Maxa Moreau i nie wcześniej 18h dla Philémona Raichmana:

We Włoszech :

Francuzi nie muszą się martwić w piątek we Włoszech. Rzeczywiście, Dereka Gersona, związany z Grekiem Vasileiosem Sioulisem, skorzystał z WO swoich przeciwników. Tym samym zakwalifikowali się na 16. miejsce spotkają się bezpośrednio z pierwszym rozstawionym w tym turnieju, Włosi Flavio Abbate (159) i Giulio Graziotti (156).

Wlać Artur Hugounenq et Pierre-Vincent, również mija… dzięki porzuceniu dwóch Argentyńczyków, przeciwko którym mieli się przeciwstawić. Podobnie jak w przypadku Dereka Gersona, przeciwnicy nie pojawili się na boisku. Kierunek 16 dla pary francuskiej. Tutaj znowu nie jest to oczywiste spotkanie dla Francuzi który zmierzy się z Andresem Fernandezem Lanchą (261) i Pablo Gonzalezem Nerią (230) (TS6).

Derek Gerson rozegra swój mecz pod koniec poranka, natomiast na początku popołudnia na scenę wyjdzie para Hugounenq/Vincent:

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.