FIP Rise Gothenburg: Tison i Mena w półfinale!

Ta sobota była szczególnie pracowitym dniem dla zaangażowanych w nią Francuzów Wzrost FIP ​​w Göteborgu w Szwecji.

10 zawodniczek z Francji wciąż walczyło i dawało z siebie wszystko, by walczyć o bilet wstępu do ćwierćfinału. Niestety, dla wszystkich oprócz jednego, przygoda zakończyła się dzisiaj.

U mężczyzn

Podczas 1/8 finału, Benjamin Tison i jego partner Wiktor Mena udało się zakwalifikować z innym Francuzem, Thomas Leygue i jego pomocnik Guillema Figueroli. Mecz między dwiema francusko-hiszpańskimi parami był bardzo wyrównany, ale dopiero w trzecim secie pod koniec napięcia para Tison - Mena zdołała zrobić różnicę: 6/4 - 3/6 - 7/6 .

O godzinie 18:00 czasu lokalnego mieszkaniec Mantes-la-Jolie i jego kolega z drużyny wjechali na centralny tor, próbując wywalczyć sobie pierwszeństwo przed półfinałami. W przeciwieństwie do Simone Cremony i Arisa Patiniotisa francusko-hiszpański duet wiedział, jak kontrolować mecz od początku do końca. Solidnie, dwójka graczy zdołała narzucić swoją grę i pokonać przeciwników. Końcowy wynik: 6/3 – 6/4 w zaledwie godzinę gry.

Mecz dnia to z pewnością mecz pomiędzy parą w 100% francuskojęzyczną Filemona Raichmana et Quentina Ayuso Para Gaspar/Piotto. Pomimo dobrego powrotu w drugiej połowie i kontrowersyjnego trzeciego seta, francuscy gracze zobaczyli, że zwycięstwo ledwo im umknęło. Kłaniają się 3/6 – 7/6 – 5/7.

W końcu przyszła kolej na Jeremy'ego Scateny i Dylana Guicharda wejść na tor. Rozstawieni 8, dwaj przyjaciele walczyli z parą Cassetta / Florensa. W wyrównanym starciu to para Hiszpano-Włoch zdołała wyjść zwycięsko z tej konfrontacji. Ocena końcowa 7/6 – 6/4.

U pań

Wendy Barsotti i Elodie Invernon również na chwilę włączyli się do zabawy wygrywając swój 1/8 finału z parą Ligotti / Cossio Capilla z wynikiem 7/6 – 6/3. Nieco później tego samego dnia na korcie centralnym rozegrali swój ćwierćfinał z potężną parą składającą się ze Szwedki Amandy Girdo i Belgijki Heleny Wyckaert. Niestety dla Francuzów przygoda kończy się dziś wieczorem. Wendy i Elodie kłaniają się pomimo dobrego powrotu w drugim secie 6/3 – 7/6.

Nieco wcześniej w ciągu dnia utworzyła się druga para żeńska Carla Touly i Charlotte Soubrié przegrał w ósmym meczu z Carlą Castillo i Loreną Alonso De Lera: 7/6 – 1/6 – 6/0.