Obecny w Beausoleil w ramach 9. etapu Cupra Padel-Point Tour, Florent Manaudou podszedł do mikrofonu Padel Magazine aby powrócić do różnych tematów związanych z Padelem i jego karierą.

„W ciągu ostatnich pięciu lat grałem w padla około dziesięciu razy, ale za każdym razem była to przyjemność”

 Padel Magazine : Jesteś dziś obecny na Cupra Padel-Point Tour, który zwykle przynosi wyjątkowych gości. Jak oceniasz wydarzenie? Dobrze się bawisz? 

 Florent Manaudou  : „Trudno mi nie czerpać z tego przyjemności, gdy gra się już w padla. To sport, który sprawia mnóstwo frajdy, a ponieważ jest blisko mojego miejsca zamieszkania, często w pięknych miejscach.

Miałem szczęście być z Cupra od 2 lat, nadarzyła się okazja. Bardzo się cieszę, że tu jestem i że mogę grać szczególnie z graczami pro i semi-pro, ponieważ dzięki temu szybciej się uczysz. »

 Padel Magazine : Dokładnie, jaki był twój pierwszy związek z Padelem? Czy często grasz w padla? 

 Florent Manaudou  : „Był klub niedaleko Marsylii, mieszkałem w Marsylii przez 10 lat i znajomy, który był tam ratownikiem, powiedział mi: „Chodź, zagramy w padla!” „. W ogóle nie wiedziałem, widziałem filmy itp. Ale tak naprawdę nigdy nie próbowałem.

Grałem trochę w tenisa z ojcem i przyjaciółmi, Miałem mały kontakt z piłką i bardzo szybko się bawiłem. To właśnie pojawia się bardzo często, gdy mówimy o padlu, ale tak właśnie jest i jest to bardzo przyjemny sport do uprawiania.

Musiałem grać kilkanaście razy w ciągu ostatnich pięciu lat. Ale za każdym razem to przyjemność i za każdym razem czuję, że robię postępy. A z zawodowcami jeszcze więcej (śmiech). »

Forhend Florent Manaudou

Mocne i słabe strony Padela Florenta

 Padel Magazine : Myślę, że znasz siebie jako pływaka na pamięć. Ale jak opisałbyś siebie jako gracza w padla? 

 Florent Manaudou  : „Mam szansę bardzo dobrze poznać siebie, trochę poznać swoje ciało i zobaczyć, jak porusza się w przestrzeni. Głównie dlatego, że jestem sportowcem na wysokim poziomie i jest to moje narzędzie pracy.

Później jest mi trudno przebywać na suchym lądzie, bo jestem w pozycji leżącej w wodzie, więc jest zupełnie inaczej.

Nadal uprawiam wiele dyscyplin sportowych. Powiedziałbym, że moje główne mocne strony to siła, wybuchowość i jestem bardzo wysoki, więc mogę trafić dużo piłek. Następnie ruch jest nieco bardziej skomplikowany, rozumiejąc, dokąd zmierza piłka. Chciałbym kiedyś zobaczyć, że piłka wyjdzie, że ja też wyjdę i wykonam mały specjalny ruch! Moim marzeniem jest móc to zrobić, ale nie gram wystarczająco dużo, kiedy skończę karierę, myślę, że będę grał trochę więcej z przyjaciółmi. »

 Padel Magazine : Mogliśmy zobaczyć Cię zarówno jako pływaka, jak i piłkarza ręcznego. Dlaczego nie zagrać później w padla? 

 Florent Manaudou  : „Muszę znaleźć gracza, który gra ze mną, który jest dobry. Niech mnie nauczy, bo nauka na własną rękę jest dobra, ale myślę, że są bardzo ważne podstawy jak w wielu dyscyplinach sportowych. A jeśli ich nie mamy, wpadamy w złe nawyki.

Jeśli pewnego dnia naprawdę zacznę grać w padla, będę musiał brać lekcje u bardzo dobrych graczy. »

Florent Manaudou żongluje

Jego związek na torze z Alix Collombon

 Padel Magazine : W wywiadzie dla „Sport Buzz Business” powiedziałeś, że nie możesz się doczekać, kiedy będziesz na imprezie Cupra u boku Alix. Dzisiaj byłeś w stanie to zrobić, czy możesz nam opowiedzieć o tym doświadczeniu z Alix? 

 Florent Manaudou  : " To wspaniale ! Nauczyła mnie kilku małych uderzeń, kilku ruchów, pozycji rakiety itp.

Lubię uczyć się na własną rękę, bo bardzo dobrze znam swoje ciało. Ale kiedy masz kogoś bardzo profesjonalnego, to świetnie! Spotkałem ich (Alix Collombon i Ben Tison) w grudniu zeszłego roku na turnieju Cupra i oczywiście chciałem grać z bardzo dobrymi graczami, to są dwaj Francuzi numer jeden. Nie ma dla mnie nic lepszego niż próba zabawy z nimi !

Grałem z Alix, która nauczyła mnie wielu rzeczy i czujemy, że chce się więcej dzielić. Bardzo mi się podoba, gdy pasjonujesz się swoim sportem lub swoją aktywnością: zdać, z przyjemnością i uśmiechem dawać takie „wskazówki”.

To dość młody sport, ale kwitnie. Jestem jak 10-latka: uczę się i słucham jak najwięcej! »

Alix Collombon Florent Manaudou Cupra Padel Point Tour Beausoleil

„Jeśli igrzyska odbędą się w kraju latynoskim, istnieje szansa, że ​​Padel będzie obecny”

 Padel Magazine : Ostatnie pytanie. Wiemy, że byłeś mistrzem olimpijskim na 50 m stylem dowolnym w 2012 roku w Londynie. Mówiąc o igrzyskach olimpijskich, czy uważasz, że padel ma potencjał, aby w perspektywie średnioterminowej stać się dyscypliną olimpijską? 

 Florent Manaudou  : „Tak, myślę, że tak. Ponadto licencjobiorców jest coraz więcej. Hiszpanów jest na pewno wielu i to z pewnością oni zdobędą najwięcej medali w padlu!

Potem wiem, że na igrzyskach każdy komitet organizacyjny ma prawo dodać dyscypliny sportowe: np. w Tokio było to karate, w Paryżu będzie breakdance… Myślę, że jeśli igrzyska odbędą się w kraju latynoskim, jest szansa że padel będzie obecny.

Potem musi tam pozostać i musi to być dość „powtarzający się” sport, ale nie martwię się zbytnio o padla. Powinien przynajmniej być w Gry światowe które dzieją się właśnie teraz. Że zrobi tam przejście, żeby ludzie się tym trochę bardziej zainteresowali […], ale hej, jak to oglądasz w telewizji, to super.

Bardzo łatwo to śledzić, gdy znasz się na tenisie, to jest to samo liczenie punktów itp. Mam duże nadzieje, że zobaczę padla na Igrzyskach Olimpijskich w 2032 lub 2036 roku. ”

 Obejrzyj wywiad wideo tutaj:  

Nasser Hoverini

Pasjonat piłki nożnej, padla odkryłem w 2019 roku. Od tego czasu zakochałem się w tym sporcie do tego stopnia, że ​​porzuciłem swój ulubiony sport.