Florian Valsot, aktualnie 130. zawodnik w rankingach padel French, dzieli się swoją podróżą i wrażeniami na padel, opowiada o swoich ambicjach i prezentuje swój klub padel ostatnio omawiany w Nicei, V. Indomitus Padel.

Jego historia z padel

„Zacząłem w 2018 lub 2019 roku dzięki Michelowi Laborie w La Gaude. Jak tylko zacząłem, od razu się wciągnąłem i nie puściłem rakiety. Pozytywny punkt padel, polega na tym, że daje drugie życie tenisistom, którym nie udało się osiągnąć wysokiego poziomu. Jednak moim zdaniem negatywną stroną jest to, że brak nagród pieniężnych w turniejach, co w niewystarczającym stopniu zachęca graczy do regularnych podróży po Francji.

Grałem w tenisa i byłem w rankingu -2/6. Jestem także trenerem i trenerem tenisa. Gdybym odkrył padel przed tenisem, niewątpliwie wybrałbym padel, bo kocham wszystko co jest salwami i uderzeniami. Z biegiem czasu uczymy się także doceniać obronę w grze padel. Ponieważ późno zacząłem grać w tenisa, myślę, że bawiłbym się lepiej padel. Dla mnie nie ma porównania między tymi dwoma sportami.

Trener i zawodnik federacji Monako

„Jako gracz przestałem grać w turniejach około półtora roku temu. Właśnie wziąłem udział w kilku małych lokalnych konkursach z moim partnerem Arnaudem Piacentile. Zagraliśmy w około dziesięciu turniejach, w zeszłym roku wygraliśmy 8 P500 i P1000. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w kwalifikacjach A1 w Monako.

Dziś nie podróżuję już, żeby grać, chyba że jestem trenerem i zawodnikiem federacji Monako.

Zaleta posiadania stałego partnera

„Cokolwiek ktoś powie, zawsze lepiej mieć partnera, z którym można zbudować prawdziwą więź na dłuższą metę. Osobiście nie miałem takiej możliwości i trochę tego żałuję. Pod koniec grałem z bratem, ale ze względu na obowiązki zawodowe i rolę ojca musiałem przerwać, gdy zaczął robić naprawdę postępy w grze. padel".

V. Indomitus Padel

„Stworzyliśmy z żoną pierwszy klub padel pokryty w Nicei, zwany V. Indomitus Padel. Litera „V” honoruje naszego 16-letniego syna Virgila, który jest niepełnosprawny, a „Indomitus” oznacza niezłomny, co odzwierciedla moją wizję.

Floriana Valsota

Klub posiada dwa boiska padel oraz kryty pokój jednoosobowy, duża sala fitness, sale konferencyjne, pokój zabaw dla dzieci i restauracja. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy planowane jest dodanie dwóch dodatkowych sądów.

Będąc małą strukturą, szybko się zapełniamy, więc możliwość rozwoju jest mile widziana. Ponadto mieliśmy zaszczyt gościć w tym roku Monako FIP. Ponieważ jestem trenerem federacji Monako, nasz klub służy również jako centrum szkoleniowe dla selekcjonerów.

V Indomitus Padel Klub

Wzrost padel w Monako

„Chciałbym złożyć szczególny hołd Cécilii d'Ambrosio-Huet i Philippe'owi Sassierowi, odpowiednio prezydentowi i honorowemu prezydentowi Monakijskiej Federacji padel. Ich poświęcenie i wyjątkowa praca w ogromnym stopniu przyczyniają się do rozwoju i wpływu federacji”.

Praca z niezwykłymi talentami

Jako trener mam szansę pracować z niezwykłymi talentami. Opiekuję się Ralucą Sandu, która znajduje się w pierwszej setce najlepszych dziewcząt na świecie, a także Keny Valigiani i Tyrone Pottier, dwójką młodych cudownych dzieci w kategoriach do lat 100 i poniżej 14 lat, które należą do trójki najlepszych Francuzów w swoich kategoriach . Jestem także dumny, że mogę trenować Oliviera Romary’ego, francuskiego numer jeden po 12. roku życia. Ich pasja i zaangażowanie są dla mnie codziennym źródłem inspiracji.”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.