Yoan Boronad i Timéo Fonteny wygrywają wspaniały P1000 – Otwarte w Baillargues po bardzo poważnym finale z Loïcem Le Panse i Quentinem Ayuso ze zwycięstwem w 2 setach: 6/4 7/5

Można by pomyśleć, że zawodnik z pierwszego miejsca był nieco zmęczony porannym półfinałem. Jednakże Le Panse i Ayuso zagrali dobrze, ale musieli z pełną pewnością zmierzyć się z dwoma graczami, po zwycięstwie w zeszłym tygodniu w Club de Mas Perpignan w regionalnych fazach Occitanie, liczonych do Mistrzostw Francji.

To był doskonały finał dla dwóch młodych zawodników, którzy zdominowali kort tenisowy Padel Klub Baillarguesa. Występujący na każdym poziomie Timéo robił szczególne wrażenie, potrafił aportować piłki z dużej odległości, mocno uderzać, a nawet bardzo agresywnie uderzać w siatkę. Na tej przekątnej ucierpiał Loïc Le Panse.

Ze strony Yoana Boronada również było perfekcyjnie. Bardzo konsekwentny, z frustrującą obroną przeciwników i nienaganną pracą nóg. Dla Ayuso i Le Panse finał był udany, ale poziom Fonteny'ego i Boronada w ten weekend był zbyt wysoki, aby się naprawdę martwić.

Ukończyli ten wysoki P1000, nie tracąc ani jednego seta. Fonteny i Boronad mają ambicje i celują w mistrzostwa świata w listopadzie przyszłego roku. Teraz będą musieli osiągać wyniki także za granicą, aby trener Pablo Ayma mógł podjąć decyzję.

Jeśli chodzi o panów, w przyszłym tygodniu zostajemy na południu, z dużym P1500 w klubie Bandol.

stat timéofonteny yoan boronad baillargues
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.