Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Mistrzostwa Francji Padel kontynuuj w 4PADEL Strasburg. Damien Lozano i Pierre Perez Le Tiec nie mogłem wiele zrobić Thomas Leygue i Bastien Blanqué.
Okazja dla paryskiej pary, aby spojrzeć wstecz na swoją podróż i swoje bieżące sprawy.
„Skomplikowany remis od początku”
Damien Lozano i Pierre Perez Le Tiec ogłosili kolor jeszcze zanim postawili stopę na korcie: spotkanie z Bastienem Blanqué i Thomasem Leygue’em oznaczało grę przeciwko faworytom turnieju. Po meczu Damien Lozano nie krył rozczarowania: „Jesteśmy trochę rozczarowani, że zremisowaliśmy z nimi w pierwszej rundzie. Jednakże po ponownym meczu przeciwko Carquefou opracowaliśmy taktykę, która jednak nie zadziałała.
Strategia trudna do zastosowania
W obliczu niezachwianej obrony przeciwników strategia przewidziana przez obu graczy nie zrobiła różnicy. „Próbowaliśmy grać bardziej po przekątnej i nakłonić Damiena do zablokowania Bastiena, ale oni bronili się naprawdę dobrze. Konfiguracja była trudna” – wyjaśnił Pierre Perez Le Tiec.
Jednak pierwsze partie były wyrównane, jak zauważył Lozano: „Mieliśmy szanse w pierwszym secie, ale błędy w zamian drogo nas kosztowały. Mieliśmy punkty po naszych serwisach, ale dokonaliśmy złych wyborów. Końcowy wynik 6/3 6/2 jest moim zdaniem nieco surowy, mogliśmy spisać się lepiej.
Perspektywy poprawy
Dla pary Lozano/Perez Le Tiec celem pozostaje dalszy postęp na francuskiej scenie, poprzez regularne uczestnictwo w turniejach P1000. Jednak na razie udział w międzynarodowym obiegu FIP wydaje się nadal przedwczesny. „Przed wyjazdem na tor FIP musimy zrobić postępy w turniejach krajowych” – wyjaśnia Lozano. Perez Le Tiec dodaje: „Musimy najpierw wygrać turnieje P1500 lub P2000, zanim zaczniemy grać na arenie międzynarodowej”.
Potrzeba szkoleń jako priorytet
Aby osiągnąć wyższy poziom, obaj gracze wiedzą, że muszą najpierw więcej ćwiczyć. „Nie trenujemy wystarczająco dużo, to już nasz pierwszy problem” – przyznaje Damien Lozano. „Musimy pracować nad wszystkim: wolejem, odbiorami, uderzeniami, lobami… Nie ma większego słabego punktu, ale wszystko można poprawić”.
System kwalifikacji do przeglądu?
Jeśli chodzi o format mistrzostw Francji, zawodnicy poruszyli kwestię kwalifikacji. „Myślę, że to normalne, że na każdą ligę przypada mistrz, nawet jeśli w niektórych ligach we Francji nie ma par z pierwszej dwudziestki lub trzydziestki” – zwierza się Lozano. Sugeruje jednak ulepszenie: „Być może moglibyśmy wyobrazić sobie system draftu oparty na poziomie lig, aby zapobiec eliminacji par z pierwszej 20”.
Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.