Będąc jednym z krajów najbardziej dotkniętych Covid-19 w Europie, Francja podlega obecnie licznym ograniczeniom zdrowotnym, które sprawiają, że praktyka padel skomplikowane… ale w dużej mierze możliwe!

Pomiędzy 16 departamentów objętych nowymi ograniczeniami, godzina policyjna i zamknięcie klubów halowych, przyjrzyjmy się, co możesz zrobić, gdy chcesz grać padel czy tenis we Francji.

Odbiorcy priorytetowi dozwoleni w pomieszczeniach

Jak mówi nam rząd, plik priorytetowi odbiorcy, może kontynuować ćwiczenia w pomieszczeniu. Dotyczy to:

  • zawodowi sportowcy na wysokim poziomie
  • sportowcy zarejestrowani na federalnym torze wyczynowym;
  • publiczność odbywająca szkolenie uniwersyteckie lub zawodowe;
  • osoby z receptą na przystosowaną aktywność fizyczną (APA);
  • osoby z niepełnosprawnościami uznanymi przez Departamentalny Dom Osób Niepełnosprawnych (MDPH) oraz nadzór niezbędny do ich wykonywania;

Ponadto zawodowi sportowcy na wysokim poziomie, osoby w szkoleniu zawodowym i nadzór niezbędny do ich treningu mogą "uchylić godzinę policyjną w ramach ich podróży i dostępu do obiektów sportowych ”.

 

A konkretnie, kto może grać padel wewnątrz?

  • Jak widzieliśmy powyżej, profesjonalni sportowcy na wysokim poziomie mogą uprawiać sporty halowe. Więc nie ma problemu dla najlepszych tenisistów. Z drugiej strony, żaden gracz padel nie jest uważany za sportowca wysokiego poziomu przez Ministerstwo Sportu (nie ma gracza z padel na ministerialna lista sportowców wysokiego szczebla). O ile nam wiadomo, nie ma również sportowców zarejestrowanych na federalnym torze wyczynowym w padel. Aby temu zaradzić, FFT ustanowiła zwolnienie dla 15 najlepszych graczy we francuskim rankingu padel, aby umożliwić im trenowanie w konstrukcjach wewnętrznych.
  • Jak określa FFT, ludzie niepełnosprawni a superwizja niezbędna do ich uprawiania może grać w tenisa (a co za tym idzie padel) wewnątrz
  • Tak jest również w przypadku Nieletni, ale tylko w ramach zajęć szkolnych dla tych drugich
  • las studentów w szkoleniu DEJEPS Tennis może również grać w pomieszczeniu
  • Rząd coraz częściej uznaje sport za niezbędna aktywność dla zachowania zdrowia. Le Dekret nr 2020-1310 z 29 października 2020 r pozwala ludziom z choroby przewlekłe ćwiczyć aktywność w pomieszczeniach. Dziś szacuje się, że Dotkniętych jest 20 milionów ludzi we Francji. Uważaj jednak, to jest recepta adaptowanej aktywności fizycznej (APA), którą wykonuje lekarz. Tak jak mówi nam Francuska Federacja Golfa : „Ten rodzaj praktyki można przeprowadzić tylko w ramach przeszkolonych w zakresie APA”. Innymi słowy, nie jest możliwe uderzenie piłki w pomieszczeniu z trzema przyjaciółmi, którzy mają ból pleców. Warto ćwiczyć tę czynność pod okiem Profesjonalny trener przeszkolony przez APA.

Mieszkańcy 16 zrekonfigurowanych oddziałów mogą bawić się na świeżym powietrzu, mniej niż 10 km od swoich domów.

Osoby mieszkające w 16 departamentach dotkniętych nowym zamknięciem (Aisne, Alpes-Maritimes, Eure, Nord, Oise, Pas-de-Calais, Paryż, Seine-Maritime, Seine-et-Marne, Yvelines, Somme, Essonne, Hauts -de-Seine, Seine-Saint-Denis, Val-de-Marne, Val-d'Oise) może kontynuować grę padel oraz tenis na świeżym powietrzu i na częściowo zadaszonych kortachpod warunkiem, że w promieniu 10 kilometrów od ich domu znajduje się klub. Niemożliwe zatem dla tych, którzy nie mają dostępu do ziemi w pobliżu swojego domu ...

Ponadto osoby przebywające w innych wydziałach nie mogą udać się do 16 nadzorowanych oddziałów poza granicę wyznaczoną przez promień 30 kilometrów wokół ich domu.

Nie po 19:XNUMX

Dla wszystkich osób, które nie należą do 15 najlepiej sklasyfikowanych Francuzów, które nie cierpią na przewlekłą chorobę i nie mieszkają na 16 w / w oddziałach, nadal nie ma możliwości wykonywania zawodu padel wewnątrz. Z drugiej strony na szczęście można jechać uderzać piłkę w plenerze i pół hali, niezależnie od odległości dzielącej Cię od klubu, do godziny 19:XNUMX., godzina policyjna!

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.

Tagi