Założyciel i CEO firmy Padel Bohater, Włoch Francesco Belloni, opowiada nam o swojej przygodzie jako przedsiębiorcy w Europie, zanim ostatecznie wyruszył w drogę padel.

Ze świata finansów do padel, opowiada nam o swojej bardzo międzynarodowej karierze.

Jaka jest twoja historia wokół padel ?

Zacząłem grać padel w 2018 roku, latem we Włoszech. Od razu poczułem, że ma silniejszy element społeczny niż tenis, podobnie jak piłka nożna 5-osobowa. W tamtym czasie ten sport był uprawiany tylko w Hiszpanii i trochę tu i tam we Włoszech – zwłaszcza w Rzymie – więc nie myśleć o tym za dużo poza grą.

Kiedy opuściłem Londyn i świat finansów w 2021 roku, zacząłem sobie wyobrażać padel jako okazja komercyjna, bo wokół tego sportu było więcej „szumu”. Zacząłem podróżować po Europie, głównie po Włoszech, Hiszpanii i Szwecji (najbardziej zaawansowane rynki), aby zrozumieć status gry i zawiłości rynków, na których padel był już obecny.

Ekonomia pojedynczego shorta i ogólny model ekonomiczny były stosunkowo łatwe do zrozumienia, ale przede wszystkim chciałem wiedzieć, gdzie ruch padel zmierzał i czy wytrzyma próbę czasu. W ciągu kilku miesięcy przekonałem się, że tak i… oto jesteśmy.

W jakich klubach jesteś zaangażowany i od kiedy?

Obecnie zarządzam klubem im padel we Włoszech pod marką Padel Bohater, do Piza, który ma 10 partii. To prawdziwy klub padel. Rozpoczęliśmy ten projekt wiosną 2021 roku i zbudowaliśmy go z grupy: został oficjalnie otwarty we wrześniu 2022 roku.

Klub ma 4 korty kryte i 6 kortów zewnętrznych (na razie) i działa jak każdy inny klub sportowy, z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak najnowocześniejsze szatnie, recepcja i kawiarnia z miejscami do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz. Z klubami Padel Hero, chcemy tworzyć miejsca wypoczynku, które oczywiście kręcą się wokół padel, ale które są również miejscem, gdzie można się spotkać lub spędzić relaksujące popołudnie.

Jestem również partnerem Padel Haus na Brooklynie w Nowym Jorku, gdzie niedawno otworzyliśmy pierwszy obiekt w lipcu ubiegłego roku. Padel Dom ma cztery kryte korty i takie same udogodnienia jak te z Padel Bohater. Padel Haus to zupełnie inna firma, marka, zarządzana bezpośrednio przez naszego partnera i założyciela, który prowadzi ją z Nowego Jorku.

Jaka jest koncepcja i oryginalność Padel Bohater?

Koncepcja Padel Hero jest dość prosta: prowadzimy duże kluby sportowe, wyłącznie dedykowane padel. Powiedziałbym, że są dwa elementy, które odróżniają nasze kluby od innych.
Pierwszym czynnikiem jest liczba sądów – wolumen. Ma to kilka zalet. Masz o wiele większą elastyczność w korzystaniu z każdego kortu i jego przedziałów czasowych, a także możesz mieć więcej trenerów działających w różnych godzinach (powinieneś zminimalizować lekcje lub kliniki w godzinach szczytu).

Przy obecnym wysokim popycie możesz także obsłużyć więcej klientów zamiast ciągłego informowania ich, że nie ma wolnych miejsc. To problem wielu małych klubów.

Możesz także organizować większe turnieje i prowadzić bardziej ustrukturyzowane kursy dla dzieci i dorosłych. I przyciągniesz większe oferty sponsorskie. Połączenie bycia obiektem zarezerwowanym dla padel a posiadanie dużej liczby kortów jest, moim zdaniem, pierwszym niezbędnym sposobem na pozycjonowanie się ponad resztą.

Drugim głównym elementem różnicującym jest poziom techniczny i merytoryczny naszych obiektów. Obejmuje to rzeczy, które mogą wydawać się tak trywialne, jak posiadanie najwyższej jakości kortów (co jest często pomijane), po to, co ostatecznie jest najważniejszym elementem: posiadanie niezwykle wykwalifikowanych i profesjonalnych trenerów i personelu. . Dbanie o stronę techniczną klubu jest niezbędne, jeśli chcesz stać się punktem odniesienia dla tego sportu w swoim regionie.

Wybraliśmy hiszpańskiego instruktora (naszego „dyrektora technicznego”), który w pewnym sensie poprowadził front i resztę zespołu. W Hiszpanii gra jest na dużo wyższym poziomie, więc oczywiście poziom szkolenia też jest dużo bardziej zaawansowany. Nie oznacza to, że atakujemy tylko najlepszych graczy. Trzeba szanować klientów na wszystkich poziomach gry.Trudno jest wyszkolić najlepszych graczy, ale równie trudno jest nauczyć kogoś, kto pierwszy raz trzyma rakietę.

Dbamy o to, aby klienci wiedzieli, że będą traktowani poważnie, niezależnie od ich poziomu.

Opowiedz nam o ewolucji Padel Bohater pod względem liczby graczy? A może o ewolucji padel en Włochy ?

Pewny. Więc klub został otwarty we wrześniu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy obserwowaliśmy ciągły wzrost liczby odwiedzających i graczy i myślę, że wraz z nadejściem wiosny będziemy świadkami dużego wzrostu. Odwiedziło nas kilka tysięcy różnych graczy. Jeśli chodzi o stałych klientów, powiedziałbym, że liczba ta wciąż zbliża się do około 1. Liczba ta będzie naturalnie wzrastać, gdy coraz więcej osób dowie się o naszym istnieniu oraz oferowanych przez nas produktach i usługach.

Ogólnie rzecz biorąc, godziny szczytu (od poniedziałku do piątku po 17:XNUMX i w weekendy) są zawsze pełne, do tego stopnia, że ​​większość ludzi rezerwuje około tydzień wcześniej, aby móc dostać miejsce. Wiele osób gra też po raz pierwszy, a większość graczy to osoby dorosłe.

Francesca Belloniego

Wiąże się to z pytaniem o ewolucję padel we Włoszech. Myślę, że w ciągu ostatnich 3-4 lat i ogólnie po COVID nastąpił efekt wzmacniający, gdzie podaż kortów i liczba graczy dramatycznie wzrosła. Liczba sądów w kraju wzrosła z około 2 do ponad 000. Jednak liczba ta pozostaje niewiarygodnie daleka od około 6 000 sądów w Hiszpanii.

Powiedziałbym, że odległość do Hiszpanii jest mierzona nie tylko liczbą boisk, ale także jakością zawodników i danymi demograficznymi graczy. We Włoszech większość zawodników to osoby w wieku 25-30+ – wciąż jest bardzo mało kultury wokół gry dzieci i młodzieży, podczas gdy w Hiszpanii jest to obecnie realna alternatywa dla piłki nożnej i tenisa. Z tego też powodu uważam, że w obiektach jest jeszcze dużo pustych miejsc padel w działalności.

Kontynuujesz swój rozwój we Włoszech?

Tak, plan krótkoterminowy zakłada otwarcie 2 lub 3 kolejnych obiektów we Włoszech w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Parma i Versilia to dwie pewne lokalizacje. Przed latem 8 r. lub w jego trakcie powinniśmy otworzyć stronę Versilia, która będzie miała 2023 kortów. W Parmie, która powinna zostać otwarta jesienią 2023 r., będziemy mieli 12 kortów. To będzie niezwykła instalacja.

Do końca 30 roku powinniśmy mieć zatem 2023 kortów. We wszystkich tych obiektach jest obecnie niewykorzystana dodatkowa powierzchnia, w której możemy dołożyć co najmniej dwa korty dla każdego obiektu.

Mamy dwa inne projekty, które prezentujemy równolegle w północnych Włoszech, ale będą to projekty na początek lub połowę 2024 roku, jeśli zdecydujemy się je zrealizować.

Czy są plany rozwoju innych klubów poza Włochami? Czy widzisz możliwości?

Zawsze chciałem najpierw założyć firmę we Włoszech i udowodnić, że model działa, zanim rozwinie się w lewo iw prawo. Teraz, kiedy to zrobiliśmy, jestem bardziej przekonany do otwierania innych placówek we Włoszech, co robimy.

Jednocześnie zaczynamy przyglądać się innym krajom europejskim i szukać krajów, w których rozsądnie byłoby wdrożyć tę koncepcję. Szczególnie interesuje nas Wielka Brytania i Francja. Myślę, że te dwa kraje są bardzo interesujące i pomimo ich różnych cech strukturalnych, w którymś momencie widzę, że otwieramy się w którymś z tych krajów. Dopiero zaczęliśmy dokładniej przyglądać się możliwościom, więc znalezienie odpowiedniego dopasowania może zająć trochę czasu.

Ale osobiście jestem bardzo zainteresowany obydwoma rynkami i widzę w przyszłości znaczny rozwój sportu w obu krajach.

Na szczęście istnieje nieco dłuższe okno czasowe dla tych rynków.

Wspomniałeś, że jesteś partnerem Padel Dom w Nowym Jorku. Powiedz nam.

Aby ustawić kontekst, odkąd zacząłem się interesować padel z biznesowego punktu widzenia zawsze uważałem, że ruch padel musiał wystartować w Stanach Zjednoczonych, aby stać się prawdziwie światowym fenomenem.

Zawsze bardzo intrygował mnie fakt, że tzw padel nie istniał w Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem Miami, gdzie istnieje duża społeczność południowoamerykańska i sprzyjający klimat. Byłem więc trochę zafascynowany tym faktem, ale poza tym po prostu porzuciłem ten pomysł, ponieważ koncentrowałem się na swoim debiucie we Włoszech.

Około rok temu przyjaciele skontaktowali mnie z obecnym założycielem Padel Haus, Santiago Gomez, kiedy znalazł miejsce.

Dobrze się dogadywaliśmy, mieliśmy taką samą wizję rynku i jego ewolucji w Stanach Zjednoczonych i na świecie, i postanowiłem się z nim związać.

Adres Padel Haus znajduje się pod adresem 307 Kent Avenue w Williamsburgu na Brooklynie, nad brzegiem rzeki Hudson. Jest to obiekt z 4 krytymi kortami i jest bliżej Manhattanu niż ludzie myślą, około 10-15 minut od SoHo i łatwo do niego dojechać metrem.

Podsumowując, czego Twoim zdaniem wciąż brakuje w świecie padel ?

To świetne pytanie i powiedziałbym… dwie rzeczy.

Po pierwsze, dzieci muszą być bardziej zaangażowane. Mówię o młodych ludziach w wieku od 10 do 16 lat. Poza Hiszpanią dzieje się to nadal w bardzo ograniczony sposób podczas grania padel – nawet we Włoszech. Należy poświęcić więcej uwagi i inwestycji dzieciom, w programy dla nich padel dostosowanych do nich, a nawet w akademiach. Musi istnieć jakaś ścieżka, którą dziecko może aspirować, podobnie jak w tenisie czy piłce nożnej. Moim celem jest zaangażowanie jak największej liczby dzieci. To oni są przyszłością tego sportu.

Drugim powodem jest to, że na poziomie zawodowym przepaść między argentyńsko-hiszpańskimi graczami a graczami z innych krajów jest wciąż zbyt duża. Kiedy oglądasz profesjonalne turnieje online, czy to World Padel Tour lub Premier Padel, zauważysz, że końcowe etapy zawsze rozgrywają się między Argentyńczykami i Hiszpanami.

To sprawia, że ​​​​gra jest w pewnym momencie stosunkowo nudna i ostatecznie zmniejsza globalne zainteresowanie. Myślę, że kiedy Stany Zjednoczone, Chiny, Włochy, Rosja mają swoją gwiazdorską drużynę zdolną do rywalizacji na tym samym poziomie Padel będzie śledzony z większym zainteresowaniem i że ruch zyska dużą popularność.

Zwiększy to liczbę bawiących się dzieci, co sprowadza mnie z powrotem do punktu numer 1.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.